Předchozí
1 z 4
Další

Flash (od 15. června)

FlashFlashZdroj: se svolením Vertical Ent.

Na plátna se vrací komiksový hrdina Flash a hraje tentokrát první housle. Režisér úspěšných hororů To a To Kapitola 2 Andy Muschetti si pro něj vybral Ezru Millera, třicetiletého herce, který se pokusí přesvědčit nevěřící fanoušky, že mu role Barryho Allena alias Flashe sedne.

V prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC se rozhodne překonat hranice superschopností, aby změnil minulost. „Nechci do alternativní reality, chci zůstat tady, protože je tu moje máma,“ vysvětluje svému guruovi. Věci se ale - jak už to tak chodí - semelou tak, že nakonec bude muset zachraňovat budoucnost. Asistovat mu u toho budou Michael Keaton a Ben Affleck jako alternativní verze Batmana. A jako vždy - kazit jim to všechno bude Zod.

Zdroj: Youtube

O malých věcech (od 15. června)

O malých věcechO malých věcechZdroj: se svolením Bontonfilmu

Obyčejný dům s neobyčejnými situacemi. Skrývá dvanáct povídek s černým humorem a nejrůznějšími pointami, vesměs dosti překvapivými. Co se stane, když se manžel začne dusit u večeře? Nebo když posloucháte, co se děje u sousedů v ložnici? A jak dopadnete, když nechcete ukázat, kdo vám napsal dopis, nebo když si s bývalým partnerem vzájemně napíšete básničku?

Tvůrcem příběhů o docela malých, ale důležitých věcech, i o tom, kde jsou hranice intimity a únosnosti, je Denis Šafařík, který snímek natočil v produkci zkušeného Petera Bebjaka. Uvidíme v něm mimo jiné Vandu Hybnerovou, Jakuba Žáčka nebo Beátu Kaňokovou.

Zdroj: Youtube

Mezi živly (od 15. června)

Mezi živlyMezi živlyZdroj: se svolením Falconu

Tvůrci spojení pod hlavičkou Disney/Pixar přinášejí originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů. Společně tu žijí síly ohně, vody, země a vzduchu, jimž vévodí Jiskra - temperamentní, vynalézavá a vždy pro věc zapálená dívka. Když se seznámí se zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem „plave“, začne zpochybňovat své představy o světě, ve kterém žijí.

Režie se ujal zkušený tvůrce animovaných příběhů Peter Sohn. V české verzi je namluvili kromě jiných Jan Šťastný, Nikola Ďuricová a Miroslav Táborský. Pro fanoušky žánru je tu jako bonus i krátký předfilm Carlovo dostaveníčko, kde potkáte důchodce, jenž neochotně svolí k romantické schůzce s postarší ženou. Nemá ale ponětí, jak taková dostaveníčka dnes fungují…

Zdroj: Youtube

Indiana Jones a nástroj osudu (od 29. června)

Indiana Jones a nástroj osuduIndiana Jones a nástroj osuduZdroj: se svolením Falconu

Už na konci měsíce se dozvíme, jak se povedl pátý a poslední Indiana Jones, tentokrát z dílny režiséra Jamese Mangolda. Původně se pro titulní roli přetřásalo jméno Bradleyho Coopera, osmdesátník Harrison Ford ale potvrdil účast – s podmínkou, že je to naposledy. Kvůli zlepšení kondice absolvoval dlouhé jízdy na kole a túry. Dokonce souhlasil s tím, že bude v rámci jedné sekvence omlazen. Což se díky práci umělé inteligence podařilo tak, že sám nedůvěřivý herec musel uznat, že je to vskutku on.

Premiéra byla z různých důvodů několikrát přesunuta, nakonec si tu světovou užili diváci nedávno skončeného festivalu v Cannes.

Děj se točí kolem fiktivního rozpůleného Archimédova stroje času, znovu se na scénu vrací nacistický padouch s tváří Madse Mikkelsena a jde tu o hodně. O moc ve vesmíru.

Zdroj: Youtube