Travnatá plocha před pódiem se slušně zaplňuje. Deky, sluníčko, pohoda a dobrá nálada. „O hudbu mi až tak nejde. Přišla jsem hlavně s tím, že se potkám s přáteli a konečně se s některými uvidím po dlouhé době,“ říká jedna z návštěvnic Karolína Opatřilová a vyhlíží mezi dalšími příchozími své kamarády.

Publikum zatím dostává do varu zpěvačka Petra Janů s kapelou. Její známé hity zpívají všichni napříč generacemi. „Je to shoda tyhle hádky, líp než krásná hudba nám zněj. Žádná voda, bouchaj zátky, jedeme dál a láska má děj,“ zní z pódia.

K němu se blíží také manželé Machačovi ze Senetářova a usrkávají drinky. Ty jsou na místě, protože dnes slaví žena pana Lukáše narozeniny. „Super. Počasí vyšlo, kapely paráda. A Petra Janů? To je paní zpěvačka,“ hlásí muž.

Nejvíce se těší na vystoupení známého moderátora a showmana Leoše Mareše. „Jak festival v parku skončí, necháme se taxíkem odvézt do klubu Mlýn v Dolní Lhotě. Kde budeme pokračovat. Pak si dáme ráno párek na benzince a hurá směr domov. Bude to dlouhá noc a užijeme si ji naplno,“ směje se Machač.

Do rybníku v Ostrově u Macochy vypustili rybáři v pátek dopoledne necelou stovku malých úhořů říčních.
Zlatí úhoři! Do rybníků v okolí Blanska vysadili vzácné ryby. Jsou i v Ostrově

Příjemnou atmosféru v zámeckém parku si pochvalují také manželé Nesrstovi. „Jsme moc vděční pořadatelům, že něco takové v Blansku dělají. Neříkám, že všichni vystupující jsou moje krevní skupina, ale to nevadí. Každý si přece může vybrat. Je fajn, že se na tradici Morava park festu podařilo po kovidu navázat. Lidi se potřebují bavit,“ má jasno Libor Nesrsta, který v závěru vystoupení Petry Janů netrpělivě vyhlíží kapelu Zakázaný ovoce.

Na jejich vystoupení se těší i Saša Chernyayev. S manželkou Barborou se sluní zatím na dece nedaleko pódia a do Blanska přijeli z Březové nad Svitavou. „Za mě bylo úžasné vystoupení Tomáše Kluse. To je můj oblíbený zpěvák, manželův moc ne, ale přežil to,“ směje se žena.

A je to tady zvuková zkouška je hotová a tady máte další hudební chod. „A teď všichni křičíme Zakázaný ovoce!“ burcuje dav v nastávajícím letním večeru moderátor Ondra Urban. Bude to opravdu dlouhý večer a noc!