Peníze dostane Centrum denních služeb Emanuel Boskovice, kde se starají o lidi s mentálním postižením. Díky daru tam chtějí zorganizovat týdenní výlet. „Zážitky jsou nepředatelná zkušenost, rádi bychom je našim klientům poskytli. Můžeme jet třeba na Křivoklátsko, kde jsme byli loni a je tam klidné a hlavně bezpečné prostředí," uvedla vedoucí Emanuelu Alice Fialová.

Benefiční koncert s názvem Večer pro lidi každého věku skupina pořádá už potřetí. Při prvním ročníku si teprve získávala své publikum, ale minulý ročník se vydařil a muzikanti tak prostřednictvím nadace Krtek přispěli onkologickým pacientům. „Letos chceme pomoct lidem z okolí," uvedl Klon.

Kromě toho si sedmičlenná kapela klade za cíl vytvořit místo, kde se společně můžou scházet různé generace. „Dneska jsou především akce, kam chodí jen mladí nebo jen staří. Míst, kde by se spolu mohli pobavit dohromady, moc není," upřesnil zpěvák.

Hudební skupina Karlovy hračky funguje čtyři roky. Původně to měla být bluesová kapela, záhy ale přibyl i rock a dnes se nebrání téměř žádnému žánru. „Jsme různorodá směsice. Každý z nás předtím někde hrál, někdo folk, jiný rock nebo třeba country a na našich písničkách je to znát," řekl Klon s tím, že texty i hudbu si skládají sami.

Právě díky vlastní tvorbě se jim podařilo odlišit od ostatních muzikantů a získali si oblibu u posluchačů. „V okolí máme hodně známých. Přispěli nám i různí sponzoři a firmy. Pokud se nám podaří přilákat publikum, věřím, že bychom mohli vybrat kolem deseti tisíc korun. To je částka, za kterou se amatérská skupina nemusí stydět," uzavřel Radek Klon.

Vstupné na koncert je sto korun.

GABRIELA CHLUPOVÁ