Předchozí
1 z 12
Další

Karel Klostermann: Mrtví se nevracejí a další povídky (Radioservis)

Zdroj: se svolením Radioservis

O Karlu Klostermannovi je známo, že se často nechával inspirovat skutečnými událostmi. Je tomu tak i v případě příběhu muže, kterého všichni pokládají za mrtvého, ale náhle se vrátí ke své ženě, která už na něj přestala čekat. Jestliže v tomto případě autor vycházel z příběhu, jenž se údajně stal, o hodnověrnosti tragédie v Sušici na Velikonoce 1859 nemůže být pochyb. Pod tíhou stovek poutníků, kteří mířili ke kapli Anděla Strážce, se prolomil dřevěný most přes Otavu a zahynulo víc než padesát lidí. Tato tragédie tvoří rámec vyprávění, v němž hraje osudovou roli láska a kletba. Účinkují Ivan Trojan, Lukáš Hlavica, Tereza Bebarová a další.

Karel Hvížďala: Tachles Lustig (Supraphon)


Zdroj: se svolením Supraphon

Arnošt Lustig ve svém posledním rozhovoru vzpomíná na situace svého života v odvážně upřímné a pravdivé zpovědi bez zábran. Od dětství, mládí, přes zážitky v koncentračních táborech, přechází ke vzpomínkám na život poválečný, na kolegy v redakcích i na vysokých školách, kde přednášel, na spolupracovníky a přátele v Česku, posléze v Americe, v Izraeli. Velký milovník žen nezapomíná ani na zásadní milostné zážitky. Odpovědi na otázky Karla Hvížďaly v audioknize načetl Lustigův blízký přítel Oldřich Kaiser, který do své interpretace dodal i charakteristické spisovatelovy průpovídky.

Agatha Christie: Vlastní životopis (OneHotBook)

Zdroj: se svolením OneHotBook

Nejprodávanější autorka všech dob Agatha Christie se na sklonku života rozhodla druhým otevřít svůj vnitřní svět formou pamětí. V její zpovědi se odrážejí vzpomínky na šťastné dětství v letovisku daleko od Londýna i proměny v uvažování nadaných britských žen v období mezi válkami nebo třeba vábivé horko Egypta, jelikož detektivka zvaná život spisovatelku zavála i mezi archeology. Nahlédnete pod pokličku obou jejích manželství, zakusíte s ní chvíle tvůrčího úspěchu i zdrcující pochyby a pády. A pochopitelně se dozvíte, jak na svět přišli detektiv Hercule Poirot i všetečná slečna Marplová… Čte Alena Vránová.

Cormac McCarthy: Krvavý poledník (Témbr)


Zdroj: se svolením Témbr

Děj románu se odehrává v letech 1849-1850 na americko-mexickém pomezí, kde Glantonova tlupa nájemných zabijáku loví pro mexickou vládu indiánské skalpy. V tlupě se objevuje mnoho historicky doložených postav, ale též smyšlený a bezejmenný šestnáctiletý kluk, protagonista celého příběhu. Nade všemi se však tyčí tajuplný soudce Holden, jenž právem aspiruje na nejzlověstnější postavu americké literatury vůbec. Krvavý poledník je syrovou výpravou do historického mezidobí, které na Západě zavládlo po americko-mexické válce, kdy platil pouze zákon silnějšího, zákon rychlejší ruky a zákon většího kalibru. Čte Lukáš Hlavica.

Richard Osman: Muž, který zemřel dvakrát (Jota, OneHotBook)


Zdroj: se svolením Jota, OneHotBook

Svérázná čtveřice penzistů se sotva vzpamatovala z řešení svého prvního skutečného případu vraždy a už je zase v jednom kole. V jejich vesničce pro seniory se objeví Elizabethin exmanžel, který svou bývalou ženu a neoficiální vůdkyni Čtvrtečního klubu amatérských detektivů poprosí o pomoc. Zapletl se totiž do loupeže diamantů za miliony liber, a teď potřebuje, aby mu někdo hlídal záda. Jenže profesionální zabijáci a ukradené diamanty nejsou jedinými problémy čtyřlístku sedmdesátníků z Coopers Chase. Jeden z nich se stane obětí zločinu – a něco takového si tahle nevšední partička rozhodně nenechá líbit! Čtou Libuše Švormová a Jan Vlasák.

Michaela Klevisová: Vraní oko (Motto)


Zdroj: se svolením Motto

Chatovou osadou v jihomoravském pohraničí otřese vražda. Mladou fotografku Evu zpráva o smrti jejího souseda šokuje. Při vyšetřování se ukáže, že Vilém nebyl tím, za koho se vydával. Údajně pozoroval ptáky v přírodní rezervaci, ale svědkové ho viděli dalekohledem sledovat Evu. Navíc měl u sebe její fotky. Kdo se ji teď snaží vyděsit? Spojitost s pražským případem přivádí na místo činu kriminalistu Josefa Bergmana. Po smrti dalšího člověka vyjdou najevo nové informace a nic už není takové, jak se zdálo… Jedná se o již osmý titul renomované autorky Michaely Klevisové ze série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. Jeho načtení se zhostila herečka Jana Stryková.

Jiří Hanzelka & Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl: Tamtamy času, Nová Guinea – svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje (Jota)


Zdroj: se svolením Jota

V této audioknize se poprvé potkávají největší legendy českého cestování Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund a Miloslav Stingl. Proslavení cestovatelé shrnují ty nejpestřejší zážitky z jedinečného ostrova Nové Guineje. Kromě příspěvků největších es našeho cestování přináší audiokniha i rozsáhlý text Rudolfa Švaříčka o dobrodružných výpravách hluboko do nitra ostrova. Čtou Jaroslav Dušek, Jan Potměšil, Dan Bárta, Jitka Čvančarová, Michal Bumbálek, hudba Dan Bárta.

Andreas Pittler: Horký červenec 1927 (Tebenas)


Zdroj: se svolením Tebenas

Svérázný inspektor Bronstein vyšetřuje opět hned dva zločiny najednou. První je vražda obchodníka Guschlbauera, v jehož krámku se podezřele často střídají mladé a krásné prodavačky. Zároveň sleduje nitky, směřující od osvobození dříve usvědčených dvojnásobných vrahů po vypálení vídeňského justičního paláce. Do toho bojuje se svým staromládenectvím… Série Vídeňské zločiny je nejprodávanějším knižním titulem u našich rakouských sousedů. Detektivku načetl Miroslav Táborský v režii Romana Štolpy.

Karsten Dusse: Vraždi všímavě (Host, Audiotéka)


Zdroj: se svolením Host, Audiotéka

Právník Björn Diemel se stará o to, aby se mizerové nedostali do takového průšvihu, jaký by si zasloužili. Ve své profesi je třída, ovšem takový úspěch není zadarmo. Za život v přepychu platí Björn neustálým stresem — den má příliš málo hodin, nedokáže vypnout, jeho žena Katharina mu leze na nervy a svoji dceru téměř nevidí. Katharině už ale s manželem dochází trpělivost, a tak se Björn rozhodne zkusit poslední zoufalý krok — vydá se za koučem mindfulness neboli všímavosti. Výsledkem jeho učení je, že Björn začne vraždit. S láskou a bez jakéhokoli hodnocení. Prostě všímavě. Čte Petr Čtvrtníček.

Naďa Horáková: Brněnské nevěstky (Audiotéka, Moba)

Zdroj: se svolením Moba, Audiotéka

Marek z Erlachu, přítel markraběte Jana Jindřicha Lucemburského, nalezne v lese nedaleko Brna umírající dívku a její novorozeně zabalené v drahé pleně se symbolem patricijského rodu Anshelmů. Na přání markraběnky Markéty Opavské začne diskrétně pátrat, kdo byla ona dívka a kdo je otcem dítěte. Stopy míří mezi brněnské nevěstky na kopec Puhlík, semeniště kriminality. Dívka ovšem nevěstka nebyla a otcem dítěte je významný brněnský měšťan. Skandál s nemanželským dítětem rozpoutá řadu intrik mezi bohatými patriciji a odhalí kruté poměry v některých zdánlivě spořádaných manželstvích… Čte Dušan Urban.

Felix Háj: Školák Kája Mařík (Kanopa)

Zdroj: se svolením Kanopa

Kája Mařík vyrůstá v hájovně u vesnice Lážov. Rodiče jsou chudí a snaží se jej vychovávat, jak nejlépe mohou. S Kájou to ale není úplně jednoduché! Všude kolem se toho děje tolik - a Kája by chtěl u všeho být. Proč by měl sedět několik hodin denně ve školní lavici, když venku všechno roste a kvete… Kája má hodně kamarádů - ale nejradši má přece jen "panskejch" Zdeničku, i když je ještě malá, a ještě k tomu holka. A spolu zažívají odmalička spoustu dobrodružství. První díl úspěšného sedmidílného cyklu, který poprvé vyšel za první republiky, čte Jan Vlasák.

David Walliams: Příšerná teta (Tympanum)

Zdroj: se svolením Tympanum

Po tragické autonehodě přijde mladá Stella Saxbyová o rodiče a je jedinou dědičkou saxbyovského panství. Její opatrovnicí se stává strašná teta Alberta. Se svým věrným kumpánem Wagnerem - velkou bavorskou horskou sovou – se příšerná teta ve své touze po majetku nezastaví před ničím. Není divu, že má spadeno na bohatství své mladinké neteře. Stella je ale rozhodnutá se bránit, v rukávu má tajnou a lehce strašidelnou zbraň… Čte Jiří Lábus.