„Když se odpaří voda, tak po ní nic nezbude, a právě to uzavírám do lahví,“ říká vtipálek. Objev jej inspiroval k napsání nové hry. Její příběh se odehrává mezi nebeskou bránou a peklem. „V tomto prostoru žije i hlavní hrdina Martin Sušil, který přijde o práci i manželku. Ze životní krize jej vytáhne právě sušená voda,“ prozradil námět Krejčíř.

Ten v nadsázce říká, že jej na dráhu spisovatele připravila role z minulého představení, kde si zahrál literáta. Nyní se převtělí do Sušilova kamaráda. „Největším záškodníkem bude Pokušení, které je všude kolem nás,“ dodal autor. Hodinu a půl dlouhá hra je režisérským debutem Petra Prossera. „K režírovaní jsem se dostal nečekaně, tak jsem se snažil uplatnit své zkušenosti coby herce. Při zkouškách jsme tak některé postavy obohatili. Z posla dobrých a špatných zpráv jsme udělali massengera, který jezdí na koloběžce. Ze zákaznice zase tetku z Opatovic, která mluví po hanácku,“ popisuje Prosser.

Krejčířův počin vnímá jako obraz dnešní doby, reflexi na život lidí. Představení je podle něj navíc protkané písničkami. Ty diváky v mnohém překvapí. „Lidé uslyší hudbu různých žánrů, převládat bude rock, přijde řada ještě na baladu, blues, dokonce i rap. Hodně dělá i živá kapela,“ přibližuje režisér a skladatel v jedné osobě. Ten hudbu složil s Ondřejem Mahdalem. Sobotní představení je vyprodané, šanci budou mít Velkoopatovičtí ještě v neděli.