Předchozí
1 z 4
Další

Emil Pernica.Emil Pernica.Zdroj: Deník/ Redakce

Emil Pernica
opoziční zastupitel

Navrhovali jsme dvě řešení. Krátkodobé, aby město při skokovém zdražení lidem doplatilo rozdíl mezi schválenou a reálnou cenou za GJ z rozpočtu. Dlouhodobé řešení je pak převzetí centrálního zásobování teplem zpět do režie města. Šokuje mě, že vládnoucí koalice chce jen změnit soukromého provozovatele. Nemyslím, si by provoz kotelen pod městem stál tak astronomické částky, že by to nebylo lepší řešení než dosud.

Drahé teplo? Ať kotelny provozuje město, tvrdí část Blanenských.
Komunální volby: Drahé teplo? Ať kotelny provozuje město, tvrdí část Blanenských

Martin Fořtík.Martin Fořtík.Zdroj: Deník/ Redakce

Martin Fořtík
obyvatel Blanska

Nedokážu posoudit, jestli by síť kotelen mělo provozovat město, nebo soukromá firma. Nejsem odborník. V případě soukromé firmy by ale město mělo mít ošetřené smlouvy. To si myslím, že v tuto chvíli nemá.

Podívejte se, kdo chce být starostou v Blansku. Klikněte ZDE.

Jaroslav Ševčík.Jaroslav Ševčík.Zdroj: Deník/ Redakce

Jaroslav Ševčík
obyvatel Blanska

Aby kotelny provozovalo město? Myslím si, že podobné náročné a složité záležitosti raději radnice přenechá firmě. Město na to nemá odborníky a zázemí. Na druhé straně by ale mělo dohlížet a mít páky na to, aby soukromník jednal fér a podle zákona.

Kompletní informace o volbách na Blanensku najdete ZDE.

Ivo Polák.Ivo Polák.Zdroj: Deník/ Redakce

Ivo Polák
2. místostarosta

Provoz sítě kotelen jsme si nechali v minulosti zanalyzovat. Ve hře byly tři varianty. Provoz v režii města, společně se strategickým partnerem a nebo soukromou firmou. Nejlépe vyšla v hodnocení třetí možnost. Kdybychom volili první variantu, museli bychom stavět na zelené louce. Neměli jsme odpovídající zázemí. Ceny elektřiny a plynu na trhu, které raketově rostou, jako vstupů do centrálního zásobování teplem, ovlivnit neumíme. Připouštím, že jednání se současným provozovatelem je v mnoha ohledech obtížné. Vím, že řada kritiků poukazuje na to, že kotelny má provozovat město. Mají ale spočítáno, kolik by stál případně provoz nového odboru a kvalifikovaní pracovníci?

Drahé teplo? Ať kotelny provozuje město, tvrdí část Blanenských.
Komunální volby: Drahé teplo? Ať kotelny provozuje město, tvrdí část Blanenských