První neuvolněnou místostarostkou je poslankyně Lenka Dražilová (ANO) a druhým uvolněným místostarostou byl pak zvolený Ivo Stejskal (Volba pro Blansko). „Nastává určitá změna, o kterou si řekli voliči. Přál bych si, aby nová koalice byla konstruktivní a pravdivá. Koaliční dohoda byla uzavřena s ohledem na přání voličů, pro dvě nejsilnější strany hlasovala téměř polovina z nich. Zásadní pro nás ale byla programová shoda a společné priority. Těmi je například stavba nového plaveckého bazénu, vybudování urgentního příjmu v blanenské nemocnici, stavba nového domu s pečovatelskou službou, řešení problematiky centrálního zásobování teplem a další,” uvedl na webu města Jiří Crha.

V Boskovicích ve čtvrtek odpoledne zvolili nové vedení města. Podruhé v historii je povede žena. Na snímku zleva první místostarosta Lukáš Holík (Naše Boskovice) a starostka Jana Syrovátková (Změna 22). Vpravo pak tajemník městského úřadu David Škvařil.
V Boskovicích zvolili nové vedení města. Podruhé v historii je povede žena

V sedmičlenné radě města ho a dva místostarosty doplní Zdeněk Grünwald a František Havíř z ODS a Jan Nečas s Petrem Riznerem za ANO. V čele kontrolního výboru bude fungovat dosavadní místostarosta za křesťanské demokraty František Hasoň, předsedou finančního výboru se stal sociální demokrat Michal Souček a výboru pro energetiku bude řídit z pozice předsedy pirát Zbyněk Pokorný. „Zástupcem města Blanska ve Svazku vodovodů a kanalizací bude starosta Jiří Crha. Zástupcem pro agendu pořizování územně plánovací dokumentace se stal Petr Rizner,“ doplnila mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková.