Dinosauří otisk je zřejmě největším, jaký kdy byl v oblasti nalezen, píše BBC. Woodsová se s informací o svém nálezu podělila na sociální síti Twitter. „Původně jsem šla sbírat měkkýše k večeři, ale tohle monstrum mě úplně vyvedlu z míry," napsala Woodsová na Twitteru. BBC později řekla, že po tomto nálezu už toho moc nenasbírala.

Otisk, který Woodsová objevila, má tři prsty. Podle BBC odborníci věří, že jej po sobě zanechal opravdový gigant. Obří masožravý dinosaurus, jehož tělo měřilo zhruba devět metrů.

Přesné místo objevu není známé, zatím se pouze ví, že se stopa nachází v britském hrabství Yorkshire. Woodsová po nálezu okamžitě kontaktovala odborníky na danou oblast. Právě jí oslovený paleontolog Dean Lomax tvrdí, že otisk je největším dosud nalezeným v oblasti.

„Patřil obřímu masožravému tvorovi, možná Megalosaurovi, druhu, který žil zhruba před 164 až 175 miliony let," uvedl Lomax pro BBC. Zároveň dodal, že stopy si už částečně všiml loni v listopadu sběratel fosílií Rob Taylor.

Podle BBC zatím další podrobnosti ohledně otisku nejsou známé. Podle všeho ale není ve zcela dobrém stavu a je ohrožen mořskou hladinou. Pokud se jej podaří zachránit, následně poputuje do muzea ve Scarborough.

Megalosaurus

• Zhruba devět metrů dlouhý dravý dinosaurus

• Žil přibližně v době před 160 až 170 miliony let

• Podle dosavadních objevů se vyskytoval na území dnešní Anglie, možná Francie a Portugalska

• Měl velkou hlavu s dlouhými zuby, svalnatý krk, krátké tříprsté přední končetiny a dlouhé zadní končetiny, na kterých stál a ocas

• Původně se věřilo, že šlo o živočicha, který se pohyboval po čtyřech končetinách, to ale bylo později vyvráceno