Sloupský medový jarmark
KDY: sobota 21. září od 13.00
KDE: kulturní dům, Sloup
ZA KOLIK: vstup zdarma

V kulturním programu se představí například dechovka Holóbkova mozeka, žáci ze základní umělecké školy nebo populární moderátor a bavič Aleš Cibulka.

Chocholova šestka
KDY: sobota 21. září, registrace od 9.15, start v 10.00
KDE: park městyse, Svitávka
ZA KOLIK: startovné 50 korun

Účastniíci turistického závodu budou během šesti hodin zdolávat kopec Hradisko. Zvítězí ten, kdo to zvládne nejvícekrát. Soutěžit se bude v několak kategoriích.

Lví král
KDY: sobota 21. září od 17.00
KDE: Kino Panorama, Boskovice
ZA KOLIK: 110 korun
 
Boskovické kino Panorama promítá film Lví král od studia Disney. Snímek pro celou rodinu pojednává o nelehké cestě malého lvího prince Simby na trůn krále zvířat.

Pivní pouť
KDY: sobota 21. září od 12.00
KDE: Černá Hora
ZA KOLIK: 290 korun/děti od 5 do 15 let 150 korun

Loni se kvůli stavbě silničního mostu nekonala. Tuto sobotu 21. září se ale tradiční Pivní pouť v Černé Hoře už uskuteční. Na nádvoří tamního pivovaru a také v ulicích městyse opět nabídne zajímavý program.

Na pódiu se vystřídají kapela Mandrage, Marek Ztracený, Ine Kafe, Buty a Pekař. Před osmou hodinou večer pořadatelé odpálí ohňostroj.

Psí odpoledne
KDY: sobota 21. září od 15.00
KDE: pod lipami, Kladoruby
ZA KOLIK: zdarma

Ukázky sportovní a služební kynologie, činnosti loveckého psa, canisterapie a výtvarná dílna. To všechno a ještě mnohem více čeká návštěvníky Psího odpoledne v letovické místní části Kladoruby.

Zahradní slavnost
KDY: sobota 21. září od 14.00
KDE: Centrum PRO, Sladkovského ulice, Blansko
ZA KOLIK: zdarma

Nejen rodiny s dětmi se zabaví na Zahradní slavnosti, kterou pořádá blanenské charitní Centrum PRO. Na pódiu vystoupí mladý rockový kytarista Richie Dobiášek a zpěvačka Sára Nová. Pro děti pořadatelé připraví malování na obličej, skákací hrad i animační program, lukostřelbu nebo tetování nástřikem. Návštěvníkům nabídnou také občerstvení.