Festival Rajbas
KDY: od 22. do 24. listopadu
KDE:  kino, Dělnický dům, Blansko
ZA KOLIK: od 100 korun

Akce návštěvníkům nabídne promítání, besedy s cestovateli a dobrodruhy, workshopy a soutěže. Jako tradičně pořadatelé pro návštěvníky připravili také šifrovačku a závod, ve kterém běžci se soudkem na zádech zdolávají prudký kopec. Chybět nebude ani vyhlášení výsledků soutěže amatérských filmařů Okem dobrodruha.

Předadventní jarmark
KDY: sobota 23. listopadu od 15.00
KDE: Sál OÚ, Brťov-Jeneč
ZA KOLIK: bez vstupného

Výrobky dětí a zaměstnanců mateřské školky, vánoční dekorace a perníčky, ponožky, náramky nebo vánoční přání nabídne Předadventní jarmark, který se koná v sále obecného úřadu. Na zahřátí a na posilněnou bude k dostání čaj, svařák, sladkosti anebo guláš a klobásy.

Zamykání turistických cest
KDY: start v sobotu 23. listopadu od 8.00 do 10.00
KDE: Sokolovna, Velké Opatovice
ZA KOLIK: 15/40 korun

Dvě trasy nabídne pochod Zamykání turistických cest v okolí Velkých Opatovic. Účastníci mohou vyjít na dvanácti nebo dvacetikilometrovou vycházku do okolí města. Start i cíl je ve velkoopatovické sokolovně. Turisté se kromě zážitků z pohybu v podzimní přírodě mohou na konci cesty těšit také na účastnický diplom a na oblíbený domácí bufet.

Jedovnický jarmark
KDY: sobota 23. listopadu od 7.30
KDE: Kulturní dům, Jedovnice
ZA KOLIK: bez vstupného
Jubilejní třicátý Jedovnický jarmark nabídne adventní zboží, regionální literaturu a potraviny, výrobky klientů blanenského Domova Olga a další předměty. Na místě se také jako obvykle uskuteční burza knih, časopisů a hudebních nosičů. Pořadatelé slibují také doprovodný program.