Párou blanenskými tunely 
KDY: sobota 14. prosince od 10.15
KDE: železniční trať z Brna do Rájce-Jestřebí
ZA KOLIK: jízdné podle ceníku

Historický vlak se z z Brna do Rájce a zpět vydá během dne dvakrát. Po cestě zastaví ve stanicích. Odjezdy vlaků z Brna: 10.15 a 14.14, příjezd do Rájce-Jestřebí: 11.30 a 15.14, odjezd vlaků z Rájce-Jestřebí: 12.00 a 15.34. Mimořádně se také otevře výstava v Muzeu Blanenska, která historii železnice dokumentuje..

Vánoční koncert
KDY: sobita 14. prosince od 16.00 a 19.00
KDE: Sokolovna, Boskovice
ZA KOLIK: 150 korun

Symfonický orchestr města Boskovice zve na svůj Vánoční koncert, který se uskuteční dvakrát. Návštěvníci v jeho podání uslyší Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. Spolu s orchestrem se tuto sobotu představí pěvecký sbor boskovických učitelek, pěvecké sbory Cantamus a Carpe diem z Letovic a Svátojánský chrámový sbor Svitávka. Po přestávce následuje Vánoční skladatele Luboše Fišera. Dílo spolu s orchestrem přednesou pěvecké sbory Rastislav a Malá Nota.

Koncert duchovní hudby
KDY: sobota 14. prosince od 15.30
KDE: Kostel, Křetín
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Koncert duchovní hudby se v sobotu koná v kostele svatého Jeronýma ve Křetíně. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek pořadatelé věnují na potřeby kostela.

Koncert Jakuba Smolíka
KDY: neděle 15. prosince od 19.00
KDE: Kulturní dům, Letovice
ZA KOLIK: 400 korun

Hity Ave Maria, Jen blázen žárlí nebo Nejsi má zazní na nedělním koncertu zpěváka Jakuba Smolíka v Letovicích. Věčný romantik, jak se zpěvákovi přezdívá, vystoupí s doprovodnou skupinou.