VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství a věda

Žáci ze základní školy v Ráječku se budou učit v nové přírodní učebně

Ráječko – Proměnit fádní školní zahradu v místo, kde bude pro žáky radost se učit. To má v plánu vedení základní a mateřské školy v Ráječku.

Blanensko hledá svůj směr vzdělávání

Blanensko – Rozvinout aktivity, které povedou ke zvyšování kvality vzdělávání na Blanensku. A podpořit spolupráci a výměnu zkušeností nejen mezi školami či školkami, ale i zájmovými organizacemi, knihovnami a rodinami. To je cílem projektu, který má ve své režii Místní akční skupina Moravský kras. „Má dvě fáze. V té první postupně absolvujeme diskuse se zástupci škol a zpracováváme jejich náměty. Výstupem celého projektu bude místní akční plán, kde zakomponujeme vzdělávací přání jednotlivých institucí," popsala vedoucí projektu Klára Kučerová.

Žáky vystřídají dělníci. Školy na Blanensku čekají přes prázdniny opravy

Blanensko – Konec školního roku se kvapem blíží. Pro většinu škol nastane posledním červnovým dnem, ale například v Základní škole Blansko v ulici Erbenova žáci převezmou vysvědčení už v pátek čtyřiadvacátého června. Důvodem je připravovaná rekonstrukce. „Ve škole postupně měníme starou elektroinstalaci. Letos se dělníci pustí do druhé etapy oprav," vysvětlila ředitelka školy Simona Poláková. Svá místa kvůli opravám přenechají děti dělníkům ve většině škol na Blanensku.

OBRAZEM: Adamovští pasovali děti na školáky. Hledaly poklad a bavil je klaun

Adamov – Děti v adamovské Mateřské škole Ptačina měly ve čtvrtek velký den. Nejprve šly dopoledne na pohádkové představení a odpoledne na ně čekalo velké překvapení. Učitelky s kuchařkami pro ně totiž připravily zábavný program.

Podpora učňů: ministerstvo dá stovky milionů na obory, které by se jinak neotevřely, nebo zanikly

Brno – Vyhlášení nového dotačního programu s miliardou korun pro střední školy v pátek v Brně oznámila ministryně školství Kateřina Valachová. Peníze především pro technické vzdělávání mají do škol přivést experty z praxe.

Akordeon ovládá jako málokdo. Vyhrála s ním celostátní soutěž

Šebrov – Probojovala se až do celostátního finále základních uměleckých škol ve hře na akordeon. V něm, s těžkým nástrojem na hrudi, okouzlila čtrnáctiletá Vendula Závodníková z Šebrova odbornou porotu natolik, že ji vyhlásili celkovou vítězkou dané kategorie. Na titul je pyšná nejen ona, ale i celá Základní umělecká škola Blansko, do které dochází.

OBRAZEM: Studenti představili slavnostní tabule. Jako součást závěrečné zkoušky

Blansko – Předsálí Dělnického domu v Blansku v pondělí zaplnily různé slavnostní tabule. Připravené k příležitosti křtin, svatby, Halloweenu nebo Velikonoc.

Spolek bojuje proti předsudkům. Na vzdělávacích projektech se podílejí děti

Blanensko – Bezdomovci jsou jen špindíry a alkoholici, všichni Romové se štítí práce. Na tyto, ale i další předsudky a různé xenofobní, rasistické či extremistické názory a úskalí černobílého vnímání světa se snaží děti a mládež upozorňovat spolek Metaculture. Pomocí nápaditých výukových programů. „Chceme v mladých lidech probudit vstřícnost, když se potkají s něčím odlišným nebo neznámým," shrnul blanenský předseda spolku Daniel Dvořák.

Maturita na Blanensku potrápila zdravotníky

Blanensko – Iveta Borková nedávno úspěšně složila na gymnáziu v Boskovicích maturitní zkoušku. Ve státní části maturovala z češtiny a angličtiny, v profilové části, kterou si organizují jednotlivé školy samy, si vybrala dějepis a základy společenských věd.

Konec nebezpečného zajíždění do dvora. U školy vznikne parkování pro auta

Kunštát – Když jdou žáci základní školy v Kunštátu na Blanensku ráno pěšky do školy, hrozí jim nebezpečí. Ne na silnici, ale přímo na chodníku, který ke škole vede. Protože spousta rodičů vozí své děti autem až na školní dvůr.

Alternativní škola naučí prožitkem a hrou. Dětem se nebude chtít domů, tvrdí

Blansko – V Blansku chtějí otevřít soukromou základní školu. Nabídne alternativní způsob vzdělávání. Jako jediná svého druhu v okrese. Chystá se i soukromá mateřská škola.

Anketa maturitní tabla: čtenářům se nejvíc líbilo to studentů Gymnázia Elgartova

Jižní Morava /ANKETA/ – Výlohy obchodů nebo pasáže obchodních domů v posledních dnech neplní pouze věci na prodej, ale také studentské umění. Žáci středních škol v nich vystavují svá maturitní tabla, aby se prezentovali lidem. Krok k dospělosti totiž musí oslavit a k tomu kreativní fotky patří. Podívejte se na vybraná tabla napříč celou jižní Moravou.

Vísečtí podpoří vztah dětí k přírodě. V alternativní třídě

Vísky – Podpořit individuální nadání dětí. Naučit je nejen násobilku nebo gramatiku, ale také rozvinout jejich tvůrčí schopnosti a zajistit jejich všestranný rozvoj. To bude cílem nové alternativní třídy, kterou od září otevřou v základní škole ve Vískách. „Bude určená pro žáky prvního až pátého ročníku. Může ji navštěvovat osmnáct dětí a v současnosti již máme kolem deseti zájemců. Uvažujeme také o tom, že do budoucna otevřeme další alternativní třídu i pro druhý stupeň," popsala ředitelka školy Monika Kubová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>