VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Co se kde staví

Stavba desetiletí: opraví průtah a postaví chodníky. Zbývá sehnat 45 milionů

Olešnice – Olešničtí připravují ve spolupráci se silničáři největší stavbu v tomto městě na Blanensku za poslední desetiletí. Při opravě tamního průtahu vzniknou i nové chodníky. „Tato stavba je pro nás priorita. Hlavně kvůli bezpečí chodců,“ uvedl starosta Olešnice Zdeněk Peša. Cesty pro pěší jsou ve špatném stavu, lidé často chodí po silnici.

Školky zřejmě přistavují zbytečně. Povinnost přijímat i dvouleté děti se ruší

Blanensko, Vyškovsko - Kompletní přestavbou prošla nedávno Mateřská škola v Drnovicích na Blanensku, kam nyní dochází přes osmdesát dětí. Víc už by se tam nevešlo. „Nechali jsme přistavit nové patro, kompletně jsme opravili přízemí, rozvody, nové stropy a podlahy, kuchyň, pořídil se také výtah,“ uvedl starosta Drnovic Petr Ducháček.

Ve Vojánkách vyroste prozatím místo hal rampa pro motorky

Blansko - Volnou plochu v průmyslové zóně v Blansku zaplní haly nejdřív příští rok. Zatím tam bude slyšet jen jeden stroj: freestyle motokrosová motorka.

Blanenští kritizují staré lázně. Město připravuje rekonstrukci

Blansko – Krytý bazén v Blansku byl tento týden jeden den zavřený. Ze stropu se totiž dopoledne uvolnily dva sádrokartonové podhledy. Rozmočila je voda z prasklého dešťového svodu a spadly dolů. Nikomu se nic nestalo. Městská společnost Služby Blansko nechala závadu opravit a ze stropu lázní pracovníci odmontovali asi dvacítku dalších poškozených podhledů. O den později už byl bazén otevřený.

Most u Černé Hory brzy začnou bourat. Na stavbu nového využijí suť ze starého

Blanensko, Vyškovsko - Už od loňského léta komplikuje dopravu na silnici I/43 u městysu Černá Hora na Blanensku stav mostu. Demoliční čety ho zanedlouho zbourají. Při opravách silničáři zjistili, že musí jít k zemi.

Největší letní kino v republice čekají další opravy. Vznikne odpočinková zóna

Boskovice – Příští týden začne v areálu letního kina v Boskovicích na Blanensku druhá etapa rozsáhlých oprav. „Radní schválili stavební firmu. Příští pondělí podepíšeme smlouvu. Stavbu zřejmě předáme příští čtvrtek či pátek,“ uvedl boskovický místostarosta Petr Malach.

Starý most spojující Adamov a Bílovice jde k zemi. Bourání zdržela o měsíce zima

Adamov – S několikaměsíčním zpožděním začali dělníci bourat starý most na cestě mezi Adamovem na Blanensku a Bílovicemi nad Svitavou na Brněnsku.

Ochromený Slavkov: chodce trápí zvýšený provoz, řidiči stojí v kolonách

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/– Obyvatelce Špitálské ulice ve Slavkově u Brna na Vyškovsku Marcele Krčkové trvá nyní někdy až deset minut, než se jí podaří přejít na protější chodník. Místem totiž už týden vede objížďka kvůli opravě obchvatu na silnici I/50. „Přechod máme jen u hřbitova a v zatáčce, takže je to nebezpečné. Provoz se zvýšil několikanásobně,“ postěžovala si žena.

Léčivé prameny na Blanensku? Odborníci zkoumají vodu v bývalých lázních

Velká Roudka – Odborníci testují vodu z areálu bývalých lázní ve Velké Roudce na Blanensku. Areál chce po letech chátrání obnovit jednatel společnosti Velká Roudka Jakub Hemerka. „Minulý týden pracovníci karlovarské laboratoře odebrali vzorky,“ informoval.

Ve Vavřinci dokončují hřbitov. Lidé už nebudou muset pohřbívat blízké v okolí

Vavřinec /FOTOGALERIE/ - Za uctěním památky zesnulých či úklidem okolí hrobu musí lidé z Vavřince na Blanensku dojíždět do Sloupu a Petrovic. Vavřinec totiž nemá vlastní hřbitov. To se již brzy změní. Obec nyní dokončuje stavbu vlastního hřbitova. „Doděláváme parkové úpravy. Stromy jsou již zasazené. Ještě je třeba vysázet trávu. Do konce dubna by to mělo být hotové,“ nastínil vavřinecký starosta Miloslav Novotný.

Nebezpečnou křižovatku upraví. Aby ubylo nehod

Blanensko – Úsek silnice I/43 od Lipůvky po Letovice je nejvytíženější na Blanensku. Řidiči dlouhodobě často bourají na křižovatce této dopravní tepny se silnicí II/50 ve směru na Boskovice. Kvůli její úpravě se v pondělí sešli zástupci kraje, policie a silničářů.

Školu pokryje bezdrátová síť. V plánu je i úprava parčíku a chodníků

Kunštát - Jedna bude nová, další modernější a s lepším zázemím. Děti navštěvující Základní školu v Kunštátu na Blanensku se mohou letos těšit na novinky. „Díky zhruba šestimilionové dotaci můžeme postavit novou učebnu, jiné zmodernizovat a dovybavit,“ oznámil starosta Zdeněk Wetter.

Objížďka přes Olešnou poškodí naše firmy, stěžují si podnikatelé

Blansko /FOTOGALERIE/ – Minulý týden začala v Blansku uzavírka Komenského ulice. Kromě lidí, kteří tu bydlí, se citelně dotkla i firem. Betonárny, stavebnin a řady dalších firem, které sídlí na Starém Blansku. Naštvaní jsou i autodopravci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT