Publikum dívku zná hlavně z boskovické pěvecké soutěže RH Faktor, ze které si několikrát odnesla cenu publika. „Samozřejmě zpívám i převzaté skladby. Ale na vystoupení se snažím zařadit i vlastní věci. Mám asi pětadvacet písniček, které chci ještě postupně doladit. Přehnané ambice nemám. Hudbu a zpívání beru jako koníček. Nelámu to přes koleno a nechávám tomu víceméně volný průběh. Vydat cédéčko? Koho by v dnešní době internetu zajímalo," usmála se osmnáctiletá studentka z Boskovic.

Básničky a kytara

Staníčková nedávno odmaturovala na Střední pedagogické škole v Boskovicích a dostala se na vysokou školu. „O konzervatoři jsem neuvažovala. Klasický zpěv mě moc nebere. Muzikál? Neumím tančit, takže smůla. Teď jsem si vybrala obor zdravotně sociální péče. Nějaké nabídky na zpívání mám, ale zatím to není nic velkého," dodala dívka.

K hraní na kytaru a klavír se dostala na základní škole. „Chodila jsem do lidovky a pak pokračovala jako samouk. Teď končím na umělecké škole v Boskovicích obor sólový zpěv. K psaní textů a jejich zhudebnění jsem se dostala přes básničky, které jsem psala ještě na základní škole. U nás v rodině se nikdo hudbě nevěnoval. Kromě o pět let staršího bratra, který hraje na baskytaru. Zpívala jsem občas ve skupině Krematorium, kde hrál. Ale ta už nevystupuje," upřesnila Staníčková.

Podle svých slov má nejradši skladby na pomezí popu a rocku. „Ráda zpívám například skladby skupiny The Cranberries nebo The Pretty Reckless. Líbí se mi, když je v písničce slyšet silný ženský hlas. Na vystoupeních to mám tak půl na půl. Zpívám polovinu věcí převzatých a polovinu vlastních. Při psaní textů se snažím čerpat ze svého okolí. O sobě psát nechci," poznamenala zpěvačka.

Na pódiu se Staníčková dočkala ovací hlavně při talentové soutěži RH Faktor v Boskovicích. Několikrát si domů odnesla cenu publika. Před dvěma lety pak soutěž zcela ovládla. Vyhrála svou kategorii, cenu diváků i absolutní pořadí. „Letos se mi podařilo zvítězit na Zlaté struně v Plzni, kde jsem hrála na kytaru a zpívala. Bylo to pro mě velké překvapení," usmála se Staníčková. Úspěch letos slavila také na festivalu středních pedagogických škol v Prachaticích se sólovým zpěvem.

Zpěv v synagoze

Talentové soutěže v televizi ji však nelákají. „Připadne mi to hodně umělé. Kdyby mě někdo měl dirigovat, kam si mám stoupnout, jak se u toho tvářit a jak se hýbat, asi bych se zablokovala. Ráda jsem svá. Tyhle soutěže mi prostě připadnou nespontánní. Nedokázala bych se tam pořád culit a přetvařovat. Nejvíc jsem spokojená, když si můžu jen tak sednout s kytarou, řezat do toho a zpívat," uvedla dívka.

Lidé si mohou její zpěv poslechnout příští týden, kdy v úterý vystoupí v boskovické synagoze. Na absolventském recitálu tamní umělecké školy. Od sedmi večer bude hrát na kytaru a zpívat v boskovickém hudebním klubu Sklepy.

Staníčková kromě hudby ještě hrála také závodně volejbal. Kvůli zdravotním problémům však před časem skončila. „Na návrat pod vysokou síť to nevypadá. Navíc teď budu na škole mimo Boskovice, takže volného času moc nebude," uzavřela zpěvačka.