„Snažíme se studentům nabídnout studium v atraktivní formě s moderními prvky výuky. Nabízíme zajímavou praxi, zájezdy, exkurze a cvičné akce," říká ředitelka a majitelka školy Marta Truhlářová s tím, že si škola podle ní vydobyla v regionu za dobu své existence velmi slušné jméno. Patnáctého ledna pořádá škola den otevřených dveří.

Historie školy se začala psát počátkem devadesátých let. Tehdy Stanislav Třešňák a Roman Martinek založili obchodní společnost MAT s. r. o. se sídlem v Ústí nad Labem. Za několik let vytvořili síť soukromých středních škol po celé České republice. „Od roku 1993 se začalo vyučovat na odloučeném pracovišti v Adamově. Několik desítek žáků navštěvovalo učební obory kuchař–číšník pro pohostinství, prodavač, aranžér a otevřena byla i hotelová škola. Pracoviště odborného výcviku se nacházela především v Brně," píše se na webu školy. Později se škola přestěhovala do blanenské části Obůrka. Po změně vedení se škola přesunula z Obůrky do větších prostor do budovy v Masarykově ulici v Blansku. Tam se začalo vyučovat 4. září 2006.

Soukromá Střední škola gastronomická Blansko už desátý rok pořádá barmanskou soutěž Amundsen Cup. Specialitou školy je organizace rautů a cateringových služeb na profesionální úrovni.V současnosti navštěvuje školu více než osmdesát studentů. Podle Jagláře nemají po dokončení školy problém sehnat práci v oboru. „Největší zájem je o obor kuchař-
-číšník a také o obor cestovního ruchu, který jsme otevřeli v roce 2009. Tím, že studenti mají praxi v různých restauracích a hotelích, mají šanci, když se osvědčí, získat jisté místo už prakticky na škole," dodal Jaglář. Studenti, kteří si zvolí obor cestovní ruch, si v praxi vyzkoušejí své schopnosti jako zástupci delegátů při zájezdových pobytech v Chorvatsku.

To, že praktická výuka studentů je na velmi slušné úrovni, potvrdil také Lubomír Rek z Blanska, který se na této škole vyučil v oboru kuchař-číšník. „Praxe byly opravdu na velmi slušné úrovni. A dost mi to dalo. Jezdili jsme na veletrhy, do likérek. Po škole jsem však začal pracovat v jiném oboru. Ale vypadá to, že se k tomu, čím jsem se vyučil, vrátím," poznamenal Rek.

Specialitou školy je organizace rautů a cateringových služeb na profesionální úrovni. „Při různých příležitostech žádají firmy a instituce naši školu také o zajištění barmanských prací. Jedná se především o plesy, svatby, společenské večery, firemní večírky, rauty, prezentační akce a tak podobně. Naši studenti pomáhají s obsluhou také při veletrzích na brněnském výstavišti," dodal Jaglář.

Soukromá gastronomická škola v Blansku má na kontě řadu akcí a rautů pro nejrůznější podniky a instituce. V Brně to byl Lotyšský konzulát, autosalon Citroën nebo Akademie věd, Pivovar Černá Hora, Janáčkovo divadlo v Brně. „V Blansku jsme pracovali například pro městský úřad, senátorskou kancelář, několik bank, firem a také základních škol," upřesnil Jaglář.

Barmanská soutěž

Blanenská škola pořádá také barmanskou soutěž Amundsen Cup, která letos oslaví desátý ročník. Studenti soukromé Střední školy gastronomické se zapojují i do charitativních akcí. „Pomáháme při projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, založený na dobré vůli pomoci zrakově postiženým. Zapojujeme se do sbírky Šance, sbírky pro Fond Sidus, která je určena nemocným dětem Soukromá Střední škola gastronomická Blansko už desátý rok pořádá barmanskou soutěž Amundsen Cup. Specialitou školy je organizace rautů a cateringových služeb na profesionální úrovni.v pediatrických klinikách v Čechách a na Moravě. Podílíme se na kampani Červená stužka. Ve čtvrtek vyrazí naši studenti do blanenských ulic vybírat peníze do Tříkrálové sbírky," doplnila Truhlářová.

Nedávno škola spustila projekt Mezigenerační klub. Klub nabídne důchodcům hned tři různé způsoby vyžití. „Členové klubu u nás mohou navštěvovat například Seniorskou akademii. Tam si senioři sami zvolí, v jakém oboru se chtějí vzdělávat. Na výběr mají z gastronomie, historie, turismu a financí. Vzdělávací bloky povedou pedagogové z naší školy. Praktické ukázky předvedou naši studenti," vysvětlil zástupce ředitelky.

Další možností, jak v klubu trávit čas, je návštěva Seniorské kavárny. „Ne všem musí vyhovovat klasické restaurace. Setkávat se tedy důchodci mohou ve společenském sále naší školy, kde je obslouží naši studenti," řekl Jaglář.

S Mezigeneračním klubem mají důchodci možnost i cestovat. „Pokud budou mít členové klubu zájem, zorganizujeme pro ně zájezdy do zajímavých míst naší republiky. Na organizaci zájezdů se opět budou podílet naši studenti. Cíl zájezdů přizpůsobíme přání členů klubu," dodal Jaglář. Členství v klubu je zdarma a kapacita není omezená.