VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S maturitou žáci Soukromé střední školy podnikání a managementu získávají i Euro

Boskovice /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Soukromá střední škola podnikání a managementu v Boskovicích sází na individuální přístup ke studentům.

16.3.2013
SDÍLEJ:

SSPŠ Boskovice je jedna z nejmenších středních škol na Blanensku. Studentům nabízí rodinné prostředí a individuální přístup, ale i bohaté praxe získané ve fiktivních firmách. S nimi škola tento školní rok slavila velké úspěchy.Foto: archiv SSPŠ Boskovice

Soukromá střední škola podnikání a managementu v Havlíčkově ulici v Boskovicích je pravděpodobně nejmenší střední školou na Blanensku. „Je to malá škola rodinného charakteru, ve které momentálně studuje šedesát žáků. Tyto podmínky ale umožňují velmi individuální přístup k žákům při výchově a vzdělání. Prostředí je vhodné pro individuálně nadané žáky, ale také žáky s jakoukoliv poruchou učení, pro žáky ze sociálně slabšího prostředí a cizince," říká ředitel školy Jaroslav Kašpárek.

Svou činnost škola zahájila prvního září roku 1993 v reakci na vyšší poptávku po absolventech středních odborných škol s maturitou. Svůj současný název Soukromá střední škola podnikání a managementu škola získala v roce 2006. Počátkem školního roku 2007/2008 škola nabízí čtyřletý maturitní studijní obor s názvem ekonomika a podnikání. V něm si studenti mohou zvolit buď zaměření na management obchodu, nebo management informačních a komunikačních technologií.

Škola je v současné době zapojená do nejrůznějších projektů. „Mezi ty nejdůležitější patří projekt Moderní škola, do kterého jsme se přihlásili v červnu 2012. Tento projekt podporuje provázanost vzdělávání mezi odbornými předměty, výukou cizích jazyků a užitím moderních informačních a komunikačních technologií. Projekt také zajišťuje i velmi dobrou technickou vybavenost školy," říká Kašpárek.

Studenti na škole s maturitním vysvědčením získávají i mezinárodně uznávaný certifikát. „Je to takzvaný Europass uplatnitelný na trhu práce v Evropské unii," říká Kašpárek.

Bohatá praxe

Podle něj škola spolupracuje i s množstvím dalších škol. „Například máme smlouvu s jazykovou školou P. A. R. K. Naši studenti díky tomu mají možnost absolvovat mezinárodně uznávané a prestižní Cambridge testy na různou úroveň znalostí anglického jazyka. Velmi aktivně spolupracujeme i s VUT Brno a Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně," vyjmenovává Kašpárek.

Do dalších projektů se podle něj chce škola zapojit i v budoucnu. „Letos v únoru jsme si například podali žádost o finanční podporu projektu s názvem Jihomoravská Cloud Akademie, jehož součástí je i vzdělávání dospělých. Tento projekt by svou podstatou i technickým vybavením posunul školu o generaci dále v trendech dnešní doby a výhledem do příštích let," vysvětluje ředitel.

Znalosti získané při teoretické výuce si studenti mohou vyzkoušet už ve škole. „Naši žáci mají velký výběr ve volbě praxí jak individuálních, například v rodinných firmách, tak ve firmách a institucích ze státního i soukromého sektoru," popisuje ředitel školy.

K získání praktických zkušeností studentů využívá škola i takzvaných fiktivních firem. V nich jsou studenti boskovické školy velmi úspěšní. „Již čtvrtým rokem se žáci vždy se dvěma firmami aktivně zúčastňují mezinárodních veletrhů fiktivních firem v Rakousku a Maďarsku," říká Kašpárek.

Za mimořádný úspěch Kašpárek považuje i loňské umístění na rakouském veletrhu fiktivních firem. „V tomto školním roce v prosinci získala naše fiktivní firma druhé místo na mezinárodním veletrhu fiktivních firem v rakouském městě Neumarkt am Wallersee. Veletrhu se účastnilo třiatřicet firem," popisuje ředitel školy.

Z vědomostí a znalostí získaných na Soukromé střední škole podnikání a managementu v Boskovicích dodnes čerpá například absolventka školy Petra Koudelková. „Určitě využívám ekonomické znalosti a také znalosti jazyků. Škola mi ale mimo to dala i praktické zkušenosti do života, například umění se prosadit," říká Koudelková, která si v současné době mimo jiné dodělává doktorát na Vysokém učení technickém v Brně.

Autor: Eva Ondráčková

16.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Olešnici odstartují v pátek lyžařskou sezonu. Sněhu mají dost

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Bezpečně i v noci. V Brně vznikla první učebnice jízdy autem za tmy

Brno /ANKETA/ – Unikátní učebnici zaměřenou na jízdu v noci vytvořili experti z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Příručka teď míří do českých autoškol. Poradí řidičům například v tom, jak ve tmě zabránit srážkám s chodci.

AKTUALIZOVÁNO

Turisté můžou obdivovat zimní Macochu. Některé jeskyně nezavírají

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Kdo nestihl výlet do Moravského krasu v hlavní sezoně, nemusí vůbec zoufat. Od prvního prosince jsou zavřené vstupy do Kateřinské jeskyně a do jeskyně Balcarka. Návštěvníci toužící po podzemním dobrodružství se ale podívají do Punkevních jeskyní v srdci krasu a Výpustku u Křtin.

NAŠI PRVŇÁČCI: představujeme žáky ze Základní školy Dvorská v Blansku

Blanensko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Základní školy Dvorská v Blansku. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

AKTUALIZOVÁNO

Koledy zpívaly na Blanensku stovky lidí. Skauti, důchodci i ochotníci

Blanensko /FOTO, VIDEO/ – Teplý čaj, poklidná předvánoční atmosféra. Žádný spěch. Koledy a setkání s přáteli. Necelá tisícovka lidí se ve středu v podvečer na Blanensku zapojila na devíti místech do projektu Deníku Česko zpívá koledy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT