Předchozí díly seriálu Znáte je z pódií najdete ZDE

Želva, Dej mi víc své lásky, Jasná zpráva , Snad jsem to zavinil já či Bon Soir Mademoiselle Paris. Za hity Olympiců nemusí lidé na Blanensku vyrážet daleko nebo je nostalgicky poslouchat doma z gramofonové desky. Blanenská hudební skupina Rosomák Olympic Revival jim bezmála třicet skladeb Olympiců nabízí už skoro čtyři roky také v městech a vesnicích blízko jejich domovů.

„Před čtyřmi lety jsme si společně s Martinem Štěpánkem řekli, že bychom mohli založit hudební skupinu. Přibrali jsme další tři muzikanty a tak vznikl v říjnu 2006 Rosomák Olympic Revival. Do playlistu se snažíme vměstnat všechny stěžejní písně Olympiců tak, aby koncert nebyl příliš dlouhý a na nic podstatného se nezapomnělo,“ přibližuje manažer skupiny Martin Müller.

Jako by z oka vypadl Jandovi

Všichni hudebníci z Rosomáku už měli za sebou zkušenosti s vystupování na zábavách. Víkendové hraní po nocích je však už unavovalo a také si chtěli vyzkoušet odehrát vlastní koncerty. „S kluky jsme se poznali už ve skupině Prorock, ve které jsem já sám hrál asi deset let. Stejně jako v Prorocku, tak i ve vlastní skupině jsme chtěli hrát něco, co se lidem líbí. Proto jsme se také rozhodli pro Olympicy. A dalším důvodem byla neuvěřitelná podoba našeho zpěváka Karla Vaňka Petrovi Jandovi,“ vzpomíná Müller.

Leader Rosomáků, Karel Vaněk, však na podzim roku 2008 z kapely odchází a jeho pozice se ujímá Martin Štěpánek. Kapela tak od této chvíle koncertuje pouze ve čtyřech. Za bicími v ní usedá Jiří Boreš, na kytaru hraje Miloš Pernica, na klávesy Martin Müller a hity Olympiců zpívá Martin Štěpánek. „Ve skupině ale vlastně zpíváme mimo bubeníka všichni. Já třeba kromě kláves mám na starosti hlavně vokály,“ doplňuje Martin Müller.

Muzikanti ze skupiny Rosomák Olympic Revival spolu odehrají zhruba dvacet koncertů za rok. Ponorkovou nemocí zatím netrpí, kromě občasných zkoušek se potkávají například i na společných oslavách narozenin. „S kluky se vídáme i mimo pódium. A třeba s Martinem Štěpánkem jsme dobří kamarádi, jezdíme spolu i na dovolené a kromě Rosomáku hrajeme také ve skupině Velvet,“ doplňuje Müller.

Po uši v hudbě

Blanenská hudební skupina Velvet je další společný projekt Martina Müllera a Martina Štěpánka. Už více než deset let baví lidi na Blanensku na svatbách, oslavách, plesích či večírcích. „Jako Velvet vystupujeme s Martinem Štěpánkem s pódiovou show na různých akcích. Hrajeme snad všechno, od dechovky až po Kabát,“ říká Müller.

Vystoupení s kapelami Velvet a Rosomák Olympic Revival bere Martinovi Müllerovi téměř všechen volný čas. Hudby však stále nemá dost a tak při ní relaxuje i ve chvílích volna. „Přiznávám, že sám Olympicy ani Kabát neposlouchám. Jinak si ale pouštím desky z opravdu rozmatitých hudebních stylů., od klasiky, přes pop, jazz až po metal,“ vyjmenovává muzikant.

Vážení čtenáři, seriál Znáte je z pódií najdete také v tištěné podobě každou druhou sobotu v Blanenském deníku Rovnost.