Postup do semifinále v soutěži Česko Slovensko má talent a dvě vítězství v boskovické pěvecké soutěži RH Faktor. Takové a mnohé další úspěchy má na svém kontě už ve svých čtrnácti letech Martin Štěpánek z Horní Lhoty. Hudbě se mladý muzikant věnuje už od svých pěti let a Blanenský deník Rovnost mu věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

Lásku k hudbě mají Štěpánkovi v rodině. „Tatínek se hudbou živí, takže on mě k ní přivedl. Od pěti let jsem se tak začal učit hrát na klavír. Ten mi jako hudební nástroj taky vybral tatínek," směje se Martin s tím, že na klavír se učí v Základní umělecké škole v Blansku, kam dochází jednou týdně.

Kromě hry na klavír se od svých osmi let začal věnovat i zpěvu. „Všimli jsme si, že dobře zpívá a že ten potenciál má, tak jsme si řekli, proč to nezkusit," říká Martinův táta Martin Štěpánek starší.

Martin Štěpánek z Horní Lhoty je nadějný hudebník.Nyní je Martin Štěpánek mladší členem skupiny Kaštánci. „Tam působím jako hráč na klávesy a také zpívám. Dále také vystupuji se skupinou MOTOband, kde také hraji na klávesy a občas zpívám a pak také vystupuji sólově," vyjmenovává své aktivity Martin s tím, že jeho nejoblíbenější hudební žánr je rock.

Ve svém živlu

Za svůj dosavadní největší úspěch považuje svou účast v hudební soutěži Česko Slovensko má talent, kde zaujal porotu ve složení Lucie Bílá, Martin Dejdar a Jaro Slávik a probojoval se až do semifinále.

Mezi jeho další úspěchy patří i dvojnásobné vítězství v boskovické soutěži mladých hudebních talentů RH Faktor. „A taky považuji za svůj největší úspěch to, že mě táta přibral do své kapely Velvet," směje se mladík.

Na hudbě ho nejvíce baví právě vystupování. „Zpívám rád, ale když vidím, že se lidé baví, tak to je super," říká Martin. „Když stojí na pódiu a lidé pod ním skandují, tak je prostě ve svém živlu," dodává s úsměvem Martinův tatínek.

Zároveň však podle Martina může být vystupování i pěkná dřina. „To je ve chvíli, kdy obecenstvo jen sedí a nijak se nezapojuje, nebaví se. To je pak velmi těžké celé vystoupení odzpívat tak, aby to na výkonu nebylo poznat. Tohle považuji na svém koníčku asi za to nejtěžší. Když mě totiž publikum podporuje, skanduje a baví se, tak to mi to zpívání jde skoro samo," usmívá se mladý hudebník.

Cvičení zpěvu a hry na klavír Martin ale moc času nedává. „Cvičím jak kdy, podle toho, jak mi to časově vyjde," říká Martin.

Na velké pódium

Díky hudbě už mladý muzikant procestoval celou Českou republiku a nejdál se zatím dostal na Slovensko. „Vystupoval jsem tam v Banské Bystrici na firemní akci," vzpomíná.

Hudbě se chce Martin věnovat i nadále. „Určitě u toho chci zůstat a umím si i představit, že bych se hudbě věnoval i profesionálně, hlavně co se týče zpěvu. Klavír mám taky rád, ale zpěv mě láká víc. Můj sen je zazpívat si na velkém pódiu před hodně lidmi," říká Martin, který je nyní žákem osmé třídy Základní školy Dvorská v Blansku.

Rodina Martina v jeho koníčku podporuje. „Musíme se tomu ale samozřejmě také přizpůsobit, a to především časově. Na koncerty a další akce ho musíme vozit a také akce nějak manažersky zajistit. To, co absolvuje on, tak musíme absolvovat i my. Jsem ale rád, že se hudbě věnuje, aspoň jednou budu mít následovníka," říká Martinův tatínek.

Kromě hudby má Martin i další koníčky. „Dělám ještě atletiku. Tam chodím čtyřikrát týdně," dodává.