Tak to vidí lidé, které Blanenský deník Rovnost oslovil v předposledním díle Inventury v ulicích Boskovic. „Že tam budou problémy s podložím, se dalo předpokládat. To místo radnice nevybrala šťastně, protože už když v ulici před mnoha lety stavěli základní školu, objevila se tam spodní voda. Hala je potřebná, ale stavět ji měli jinde," podělila se o svůj názor sedmaosmdesátiletá Jarmila Klosová.

Termín neznámý

Kdy budou dělníci ve stavebních pracích pokračovat, zatím podle tajemníka boskovického městského úřadu Davida Škvařila nelze určit. „Účastníci řízení, kteří v okolí stavby bydlí, se odvolali ke krajskému úřadu. Čekáme na jeho rozhodnutí, termíny budou záviset na tom, jak kraj rozhodne," vysvětlil Škvařil. Původně měla hala stát osmatřicet milionů korun bez DPH.

Boskovičtí mají také pocit, že se v poslední době ve městě čím dál častěji potulují bezdomovci. „Dříve jich tady tolik nebylo. Vedení města by se mělo postarat o to, aby měli střechu nad hlavou, a pomoct jim se sháněním práce. Aby se jen tak nepovalovali v centru," myslí si Klosová.

Podobně vidí situaci i Lucie Ladmanová. „Radnice by se měla postarat, aby se v centru nepotulovalo tolik lidí bez přístřeší. Boskovice jsou krásné historické město a turistům to pak zbytečně kazí dojem," sdělila Lucie Ladmanová.

Podle některých je ale otázkou, jestli nové vedení města dokáže problém vyřešit. Nyní si sociálně slabí mohou zažádat o sociální byt, město jich nabízí zhruba sto. Mezi žadateli však mohou být pouze obyvatelé Boskovic, kteří pracují. Ubytovna pro bezdomovce však ve městě zatím chybí. Dříve ale stála na ulici Hálkova, kterou později přestěhovali na ulici Sušilova. Bezdomovci ji ale likvidovali a město ji nakonec zrušilo. Někteří oslovení zastupitelé se domnívají, že by bylo dobré s pomocí kraje zřídit novou ubytovnu.

Obyvatelům se naopak líbí, že vedení města hodně investuje například do zeleně nebo oprav chodníků. Loni se rozsáhlých úprav dočkaly čtyři přechody pro chodce. Konkrétně u prodejny Albert a prodejny Renault, u základní školy a lázní na ulici Sušilova. Všechny přechody jsou osvětleny a upraveny na bezbariérové. Akce přišla na devět set tisíc korun a Boskovičtí na ni získali dotaci. Z rozpočtu zaplatili devět set tisíc. „Handicapovaným lidem se tím ulehčil pohyb městem. Cítí se o dost bezpečněji," řekla Jarmila Sedláková z Boskovic, která je členkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Pro zvětšení klikněte.

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE.

Boskovické běhy se staly tradicí
Boskovice - Nemocnice Boskovice je na pohled hezčí. Chodci, kteří jdou třeba na hřbitov, už nepotkávají auta, která by vezla odpad do sběrného dvora v Doubravách. Za tím vším se skrývají investice v posledních letech, které umožnily provést změny. Blanenský deník Rovnost opět vybral ty největší za poslední volební období. „V Boskovicích se mi žije dobře. Líbí se mi, že je to pěkné historické město se spoustou kulturního a sportovního vyžití. Také oceňuji, že se úroveň nemocnice výrazně zlepšuje," řekl například David Holas.
ZATEPLENÍ NEMOCNICE. Boskovická nemocnice dostala po padesáti letech novou zářivou fasádu. Dělníci zateplovali její vnější plášť ve třech etapách, práce skončily loni. Nyní ještě zbývá zateplit spojovací krček a víceúčelový objekt. Nemocnice má i nová okna. Od roku 2012 kromě toho pacienti i lékaři jezdí v šesti moderních výtazích. „Těm původním už skončila životnost, nevyhovovaly bezpečnostním normám," uvedla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková. Modernizace nemocnice stála přes čtyřicet milionů korun.
MODERNIZACE SBĚRNÉHO DVORA. Návštěvníci westernového městečka ani pozůstalí, kteří jdou na hřbitov, už nepotkávají auta, která vezou odpad do sběrného dvora v části Doubravy. Příjezdová cesta nyní vede ve směru od bývalého školního statku. Areál totiž prošel předloni modernizací za pětadvacet milionů korun.
BOSKOVICKÉ BĚHY. Akce, která svým významem překračuje hranice regionu. To jsou Boskovické běhy, které jsou už čtyři roky ve městě tradicí. Jsou svátkem pro sportovce i celé rodiny.

Hala: dostavět, či nedostavět?

Musíme počkat na rozhodnutí kraje. A pak rozhodnout, jakou zátěž pro rozpočet by to znamenalo, halu dostavět, či ne. Obě varianty mohou přinést rizika.
Hana Nedomová, ČSSD

Nechci dostavět halu v ulici Slovákova, ale v areálu Červená zahrada, který je uceleným sportovním komplexem na kraji města.
Luděk Řehoř, ANO 2011

Pro halu bych hledal vhodnější místo. Důvody? Nevhodné podloží, umístění a odpor obyvatel.
Vladimír Farský, KSČM

Určitě bych halu dostavěla. Do lokality jsme již investovali. A sportovci po ní dlouho volají. Teď musí jezdit jinam.
Jaromíra Vítková, KDU-ČSL

Halu bych dostavěl. Město do ní již vložilo asi sedm milionů korun, přemístění by přineslo další náklady na vrácení území do původního stavu. Navíc chci, aby se do škol vrátilo zázemí pro kryté sporty.
Pavel Vlach, TOP 09

Všechny smlouvy jsou uzavřené, halu dostavět musíme. Projektant navrhnul takové opatření, aby zakládání stavby bylo bezproblémové. Od roku 2006 je Slovákova vyhodnocena jako nejlepší lokalita.
František Sivera, ODS

Je potřeba zpracovat posudek, který by nám z ekonomického a ekologického hlediska přesně řekl, jestli ve stavbě haly pokračovat, nebo ji zastavit.
Michal Staněk, Sdružení Strany zelených a nezávislých kandidátů

Jsem pro dostavbu a jednoznačně převažují plusy nad mínusy. Hala chybí nejen mládeži a sportovcům, ale všem obyvatelům.
Radek Mazáč, Sdružení SNK Evropští demokraté a Sportovci pro Boskovice