VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

11.11.2013

Chodí do sedmé třídy a žije fotbalem. I po zranění

Rájec-Jestřebí /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Fotbalisté jsou na změnu klubů zvyklí. I v útlém věku. Třináctiletý David Prudil z Rájce-Jestřebí však přestoupil z brněnské Zbrojovky do tamní Sparty nedobrovolně. Vinou zranění. Dosud svým nadřízeným jejich rozhodnutí neodpustil. Ale dál na sobě pracuje. A střílí góly. Nedávno se mu povedlo vsítit jeden, na který je obzvlášť pyšný. Dnes se představuje v dalším dílu pravidelného seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

3.11.2013

Závodní kariéru Tomáškové odstartoval karambol. Do vrat

Svatá Kateřina /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ - Řev motorů a vůně spáleného benzínu. Asfalt na závodním okruhu vibruje pod koly motorek. Mezi nimi se do čela závodního pole postupně probíjí žíhaná oranžovožlutá Honda s číslem sedmnáct. V sedle ukazuje soupeřům záda drobný jezdec. Šachovnicový praporek, cíl. Přilba dolů. Dlouhé blonďaté vlasy a rošťácký úsměv. Vždyť je to holka.

13.10.2013

Mladý atlet Hrdina che chce být v cíli první. Užívá si potlesk

Doubravice nad Svitavou /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Třináctiletý atlet slaví úspěchy ve sprintu, skoku do výšky i do dálky. V budoucnu se ale chce věnovat počítačům.

5.10.2013

Devítiletá basketbalistka střílí s osmičkou na dresu. Koše i góly

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Finta, krátký únik a střela. Míč se odráží o desku a propadá obroučkou basketbalového koše. Číslo osm dává další dva body. Střih. Klička a brankář se už jen bezmocně dívá, jak se míč kutálí za jeho záda do sítě. Skóruje opět osmička. Zuzana Křížová.

28.9.2013

Nadané sestry cvičí aerobik od školky

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Dvanáctiletá Kristýna a desetiletá Tereza Musilovy z Blanska se už osmým rokem věnují aerobiku. Koníček je chytnul natolik, že na tréninky chodí i čtyřikrát týdně a mají za sebou již řadu úspěchů ze soutěží po celé České republice.

21.9.2013

Třináctiletý Filip Král z Blanska je nadějným hokejistou

Blansko /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ - Filipa Krále z Blanska přihlásil ve čtyřech letech do hokeje jeho tatínek, který se sám tomuto sportu dříve věnoval jako hráč a trenér. „Přijde mi, že se syn s hokejkou narodil. Odmala běhal s vařečkou a střílel jako hokejista," směje se Filipova máma Pavla Králová Chroustová.

14.9.2013

Adam Kolář s kamarády daroval Blansku úsměv

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ -  Adam Kolář z Blanska moderuje, hraje, zpívá. V jednom projektu se s kamarády snažili rozesmát lidi v Blansku.

29.6.2013

V blanenské škole Salmova dbají na zdraví svých žáků

Blansko /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Základní škola Salmova Blansko se řídí projektem Zdravá škola. Klade důraz na pohodu prostředí i zdravé učení.

23.6.2013

Pavel Svoboda je v Blansku uznávaným knihovníkem i galeristou

Blansko  /SERIÁL CENA MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V prosinci 2012 převzal Cenu města Blanska za kulturu dlouholetý knihovník okresní, později knihovník Městské knihovny v Blansku, Pavel Svoboda.

22.6.2013

Adamovská škola získala ocenění za ekologii a patří do sítě Zdravých škol

Adamov /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Historie školství v Adamově se začala psát už před více než dvě stě třiceti lety. Na stávající budovy školy si však adamovští školáci počkali až do let 1956 a 1966. To totiž Adamovští začali vyučovat v budově na ulici Ronovská a o deset let později byla slavnostně otevřena nová budova školy na ulici Komenského.

15.6.2013

Soubor Blanenského divadla? Především klavír Miloše Libry

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Múzičnosti, kterou proslul soubor Blanenského divadla, by nebylo bez talentu, píle a trpělivosti absolventa brněnské JAMU Miloše Libry. Cenu města Blanska za kulturu v roce 2012 dostal zejména z titulu skladatele a aranžéra hudby k divadelním představením Blanenského divadla. Blanenské divadlo již Cenu města Blanska za kulturu za svoji činnost obdrželo hned při premiérovém udílení těchto cen v roce 1993.

2.6.2013

V ostrovské škole sázejí na jazyky a vztah k přírodě

Ostrov u Macochy /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Historie školství se v Ostrově u Macochy začala psát roku 1785 v domě číslo 39. Předtím ostrovské děti musely chodit do školy do Jedovnic. Pěšky. Současnou budovu školy Ostrovští však otevřeli až o sto devadesát let později, v roce 1975. Tehdy ji navštěvovalo celkem 217 žáků. Od té doby po současnost prošla škola mnoha změnami.

1.6.2013

Vladimír Jančík: Blansko objektivem

Blansko – /SERIÁL CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Do blanenské historie se Vladimír Jančík zapsal nesmazatelnou řadou svých dokumentárních fotografií a filmových nahrávek. Fotografování spojil s celým svým životem a záhy se mu stalo nejen oddychovou záležitostí.

25.5.2013

Jaroslav Parma: novinář, šéfredaktor, moderátor i milovník divadla

Blansko /CENA MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Objevoval se prostě všude tam, kde se něco zajímavého dělo. Znal místní lidi, dění Blanska a jeho širokého okolí důvěrně a důkladně.

19.5.2013

Školáci z lipovecké "základky" jezdí k moři a zpívají

Lipovec /SERIÁL ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ - Holštejn, Kulířov, Studnice, Baldovec, Rozstání. Ze všech těchto obcí jezdí děti do základní školy v Lipovci. Je jich přes šedesát. Dalších více než osmdesát chodí s aktovkami a batohy do vyučování přímo z Lipovce. „Jsme taková menší vesnická škola, ale podle mého tady děti mají dobré zázemí a máme jim co nabídnout," uvedla ředitelka Základní a Mateřské školy Lipovec Jaroslava Školařová.

18.5.2013

Zubařka Vrtělová excelovala v Elektrické pumě

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V souboru Blanenského divadla působí téměř čtyřicet let. V civilu se s ní můžete potkat v zubní ordinaci. Ve volném čase se kromě divadla věnuje sportu jízdě na kole a plavání. Ráda navštěvuje brněnská divadla jako HaDivadlo, Husu na provázku.

11.5.2013

Irma Charvátová maluje pro radost a přátele

Blansko – /SERIÁL CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V úterý 22. prosince 2009 se uskutečnilo další slavnostní vyhlášení laureátů Ceny města Blanska za kulturu. Ve velkém sále Dělnického domu ceny předala starostka města Blanska Jaroslava Králová.

4.5.2013

Uznávaný muzikolog Zdeněk Zouhar složil 150 skladeb

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Poslední stránku svého života napsal Zdeněk Zouhar 11. listopadu 2011 v Brně. Hudební skladatel a muzikolog, emeritní vedoucí katedry skladby a dirigování obdržel Cenu města Blanska za kulturu v roce 2006.

28.4.2013

ZE ŠKOLNÍCH LAVIC: V Blansku sází na výuku cizích jazyků

Blansko – Třiačtyřicet let. Tak dlouhou tradicí výuky cizích jazyků se může pochlubit Základní škola Tomáše Garrigua Masaryka v blanenské ulici Rodkovského.

27.4.2013

Malířka Juračková: čtyřicet vlastních výstav

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ - Akademická malířka Arna Juračková získala Cenu města Blanska za kulturu v roce 2006. Z rukou starostky města Jaroslavy Králové. „Cena je krásná, moc děkuji", ohodnotila tehdy s díky sošku Blanenské Venuše výtvarnice.

21.4.2013

V Černé Hoře učí děti ve škole i hrami

Černá Hora /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Rok 1606. Až sem spadá historie školství v Černé Hoře. Jen těžko by někdo spočítal, kolik generací žáků se zde za více než čtyři století vystřídalo. Černohorská základní škola však stále představuje nedílnou součást školství, které blanenský region nabízí. Dnes se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Ze školních lavic.

20.4.2013

Jan Popelka vytváří i obrazovou kroniku města

Blansko /SERIÁL CENA MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V roce 2006 si laureáti Ceny města Blanska za kulturu, udělované jednou za tři roky od roku 1993, poprvé odnesli novou cenu v podobě sošky takzvané Blanenské Venuše. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 30. listopadu 2006 v malém sálu S2 Dělnického domu.

14.4.2013

Žáci z letovické základní školy se vzdělávají i v Německu

Letovice – /SERIÁL ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Chodit do školy na směny. Tak v minulém století řešili potíže s nedostatkem prostor pro výuku dětí Letovičtí. Tečku za půl století trvajícím problémem udělala až výstavba nové budovy školy v ulici Komenského v roce 1979. A právě Základní škole Letovice se věnuje dnešní díl seriálu Ze školních lavic.

13.4.2013

Blanenská umělecká škola má cenu za kulturu

Blansko – /SERIÁL CENY MĚSTA ZA KULTURU/ – Druhou Cenu města Blanska (už počtvrté od založení v roce 1993) převzala Základní umělecká škola Blansko 15. března 2003. Z rukou místostarosty Blanska Ivo Poláka ji za celý kolektiv pedagogů převzal ředitel ZUŠ Jiří Žerníček.

13.4.2013

Základní umělecká škola v Blansku má cenu za kulturu

Blansko /CENY MĚSTA ZA KULTURU/ – Druhou Cenu města Blanska (už počtvrté od založení v roce 1993) převzala Základní umělecká škola Blansko 15. března 2003. Z rukou místostarosty Blanska Ivo Poláka ji za celý kolektiv pedagogů převzal ředitel ZUŠ Jiří Žerníček.

6.4.2013

Ze školních lavic: Jedovničtí pomáhají indickému žákovi

Jedovnice /SERIÁL ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Družba s německou školou v Aschheimu, adopce na dálku a podpora indického školáka Johnieho Islampurkara, pěvecká soutěž Jedovnická kuňka, miss školy, školní klub. Ale také členství v regionálním sdružení škol Cirsium či spolupráce se středními školami. To je stručný výčet aktivit jedovnické základní školy.

1.4.2013

Boskovická škola je největší v regionu a zřejmě i v celém Česku

Boskovice  /SERIÁL ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Zelená, Sušilka, Slovákova. Tak Boskovičtí familiérně nazývají tamní základní školy. A to i poté, co je ve městě od roku 2005 už jen jedna základní škola. V červenci toho roku totiž byly všechny tři školy sloučeny do jedné. Vznikla tak základní škola s největším počtem žáků nejen na Blanensku, ale pravděpodobně i v celé České republice.

31.3.2013

Soubory blanenské soukromé ZUŠ vystupovaly v zahraničí

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – Galerie města Blanska se v podvečer 15. března 2003 stala místem setkání hned několika generací blanenských umělců. Udělovaly se už počtvrté Ceny města Blanska za kulturu. Z dvaceti navržených laureátů se odborná komise rozhodla cenu tentokrát předat Základní umělecké škole Blansko. A to za její více než čtyřicetiletou práci s mladou generací a za její přínos pro kulturní a společenský rozvoj ve městě.

23.3.2013

Lysická základní škola učí žáky angličtinu od první třídy

Lysice /ZE ŠKOLNÍCH LAVIC/ – Historie Základní školy Edvarda Beneše Lysice sahá až do první poloviny sedmnáctého století. „První zmínka o její existenci pochází z roku 1627. Škola tehdy stála v malém domku vedle kostela. Domek měl malou komůrku a dvorek. Roční plat učitele z roku 1691 se skládal z 20 zlatých, 8 měřic žita a 1 měřice hrachu," přibližuje trochu úsměvné začátky školy její ředitel Zdeněk Burýšek. Dnes se škola jako první ze základních představuje v seriálu Blanenského deníku Rovnost nazvaném Ze školních lavic.

17.3.2013

Ředitelka Eva Nečasová vede blanenské muzeum dvacet let

Blansko /CENY MĚSTA BLANSKA ZA KULTURU/ – V pátek 31. března 2000 převzala Cenu města Blanska za kulturu Eva Nečasová, ředitelka Muzea Blansko. Autorem ceny byl výtvarník Valér Kováč (sice více známý z oboru plastiky vrstveného skla, ale jeho dílo v oborech jiných je rovněž pozoruhodné).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT