VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

21.8.2014

Kerndl proti smutku: nové lásky a přátelství

Žernovník /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Hudba a zpěv. Tyto dvě věci si většina lidí vybaví, když uslyší jméno Laďa Kerndl. Známý český jazzový a swingový zpěvák z Žernovníku na Blanensku má ale kromě nich i jiné aktivity. Už méně je o něm známé, že jako předseda vládne Spolku nepřátel smutku a přátel jazzu. Jak se k zajímavé zálibě dostal a jak sdružení funguje, přibližuje další díl seriálu Deníku Rovnost Na návštěvě u…, který představuje zajímavé koníčky osobností Jihomoravského kraje.

20.8.2014

Dívka na chmelu snědla housenky. Kvůli sázce

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Třicetistupňová vedra ani deště nepřeruší práci na chmelnicích. Brigádníci přestávají česat jen za bouřky. Letošní chmelová sezona začíná například na Lounsku v Čechách už v pondělí. Před listopadem 1989 však jezdilo vypomáhat při sklizni mnohem víc lidí než teď. Chmelovým brigádám se věnuje Deník Rovnost v dalším dílu seriálu Letní retro.

19.8.2014

Inventura v Olešnici: chválí protipovodňová čidla a chtějí víc prácovních míst

Olešnice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Nedostatek pracovních příležitostí či nebezpečí na silnicích. To jsou hlavní věci, které je podle politiků kandidujících v podzimních komunálních volbách v Olešnici potřeba řešit.

14.8.2014

Oštěpař Veselý si po tréninku zajde na sumce

Hodonín /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - K tomu, aby oštěpy z jeho pravé ruky létaly daleko za osmdesátimetrovou hranici, potřebuje hodonínských rodák Vítězslav Veselý také relaxaci. Ideální je pro světového šampiona rybaření, a to jak v klidných moravských vodách, tak v dravých jihoafrických řekách. „Většina rybářů přičichne k této zálibě buď s kamarády nebo s rodiči, já jsem začal chodit k vodě s tátou. Rybaření mě chytlo hned, ještě jako malého kluka. Asi mám sklony k tomu být tichý blázen," vzpomíná s úsměvem jednatřicetiletý sportovec.

9.8.2014

Zlatá Hora: místo odpočinku mrtvých hrdinů

Křenovice /TAJEMNÁ MÍSTA JIŽNÍ MORAVY/ - Místo, které přímo vyzývá k zastavení a rozhlédnutí se do kraje. To je návrší Zlatá Hora za Křenovicemi, jež je možné považovat za oázu klidu opředenou tajemnou minulostí. Jde o pietní místo připomínající několik smutných událostí, které se staly ve vesnici ležící na Vyškovsku.

7.8.2014

Chlouby Jožky Černého: Pařez, jawy a trabant

Břeclav - Kdyby se nestal známým a úspěšným zpěvákem lidových písní, zřejmě by se celý život vrtal v motorech. Jožka Černý ze Staré Břeclavi se ve volném čase věnuje starým motorkám a autům. Z vraků dělá nablýskané a opět fungující stroje. Svůj vztah k motorům přibližuje v dalším dílu seriálu Deníku Rovnost Na návštěvě u…, který představuje netradiční záliby osobností Jihomoravského kraje.

6.8.2014

Tuzex: dav policisté rozháněli slzným plynem

Jižní Morava - Nosili značkové západní oblečení a postávali před hotely, nádražími a Tuzexy. Řeč je o vekslácích, u kterých lidé nelegálně sháněli bony. Za ně lidé v Tuzexu nakupovali zboží, které jinde nešlo sehnat.

30.7.2014

Oblíbené hračky? Mončičáci a slavný Igráček

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - S kultovním nafukovacím slonem nebo buvolem od designérky Libuše Niklové si za minulého režimu hrály tisíce dětí z jižní Moravy. Přestože ikonické hračky vyráběla firma Fatra Napajedla na Zlínsku, Niklová začala svou kariéru v Břeclavi. Právě populárním hračkám se Deník Rovnost věnuje v dalším dílu seriálu Letní retro.

19.7.2014

Do jeskyně pod Holštejnem házeli provinilce. Umírali tam hladem

Holštejn - Jeskyně Hladomorna pod Holštejnem sloužila jako vězení. Provinilce do ní házeli z nádvoří hradu. Zemřeli při pádu nebo hladem.

16.7.2014

Z prasečí hmoty kouzlily jídelny i svíčkovou

Jižní Morava /LETNÍ RETRO/ - Hýčkat si svého řezníka, nerozházet si prodavačku v místních potravinách. Takové bylo před revolucí nepsané pravidlo Jihomoravanů. Nebo alespoň každého, kdo chtěl občas obohatit rodinný jídelníček o kus lepšího salámu nebo libový kus hovězího. Voňavému i tomu méně voňavému masu, řízkům a uzeninám, se věnuje další díl seriálu Deníku Rovnost Letní retro.

10.7.2014

Starat se o koně? Skoro hodinářská práce, říká Wasserburger

Bučovice /NA NÁVŠTĚVĚ U…/ - Jedenadvacet let pracoval u městské policie v Bučovicích na Vyškovsku, z toho devatenáct jí šéfoval. Pro třiašedesátiletého Jiřího Wasserburgera bylo minulé úterý výjimečným dnem. Odešel do výslužby. Otevřela se mu tak cesta k návratu k jeho velké zálibě. Koním. Po roce a půl, kdy mu pracovní vytíženost nedovolila jezdit, se chce vyšvihnout do sedla a zkusit si znovu zajet westernový závod.

22.6.2014

Kříž připomíná smrt řezníka. Zabil ho býk

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

21.6.2014

Staníčková: Nejradši řežu do kytary a zpívám

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Kytara, klavír a hlavně zpěv. Od romantické skladby až po hutný rockový nářez. Na pódiu za mikrofonem stojí Romana Staníčková. Talentovaná zpěvačka si píše vlastní texty i skládá hudbu. Věnuje se jí další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

14.6.2014

Na basu hraje dva roky a míří na konzervatoř

Mladkov /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Kontrabas sedmnáctiletému Adamu Honzírkovi z Mladkova učaroval před necelými dvěma lety. Za relativně krátkou dobu toho už ale s tímto nástrojem stihl hodně. Umístil se jako druhý v celorepublikové soutěži, stal se členem kapely Kosher band a úspěšně složil přijímací zkoušky na brněnskou konzervatoř.

9.6.2014

V Osové Bítýšce kámen připomíná souboj

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

7.6.2014

Klára Spilková chce zpívat. A zároveň být dobrá psycholožka

Rájec-Jestřebí /MLADÉ TALENTY/ – Osmnáctiletá Klára Spilková ráda a dobře zpívá. Zaujala už v několika soutěžích. Po maturitě uvažuje o studiu muzikálu, ale byla by raději, kdyby jí vyšla psychologie.

2.6.2014

Lidé Jakuba díky jeho hlasu zastavují na ulici. On chce víc

Drnovice /MLADÉ TALENTY/ – Jmenuje se Jakub Nesnídal, je mu sedmnáct let a o své budoucnosti má jasno. Bude slavný. Největší předpoklady k tomu má díky svým pěveckým schopnostem. Jeho matka je učitelkou hudební výchovy a on odmalička zpívá v různých sborech. V poslední době se však prosazuje také sólově. Mnoho fanoušků získal díky účinkování v soutěži Hlas ČeskoSlovenska. Tentokrát se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

25.5.2014

Blanice: rejdaři zabili kupce a ukradli zboží

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, často na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

24.5.2014

Václav Liška krotí v dlaních metráky železa

Velké Opatovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Padesátikilový pytel cementu hodit na záda a donést ho k míchačce. To dá zabrat. Václava Lišku z Velkých Opatovic by však takové břemeno za krkem spíš jenom pošimralo. Aby ne. Vždyť jednadvacetiletý vazoun je z posilovny zvyklý úplně na jiné zátěže. V silovém trojboji, kterému se věnuje od svých patnácti let, zápasí s metráky železa. Dokáže udělat dřep a zase se postavit, když má na ramenou činku o váze dvě stě sedmdesát kilo. „Osobák z tréninku mám dvě stě osmdesát," culí se rozložitý mladík, který pracuje jako údržbář v šamotce.

18.5.2014

Mladík zaujal porotu hnijícím jablkem i filmem z ostrova

Blansko /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/– Celý měsíc dvakrát denně fotil, jak se proměňuje hnijící jablko. Z obrázků sestavil filmový snímek s názvem Plíseň, který před časem ocenila porota soutěže Zlaté slunce třetím místem v kategorii experimentálních filmů. Osmnáctiletému Jakubu Černoškovi věnuje Blanenský deník Rovnost další díl seriálu Mladé talenty.

17.5.2014

Kámen v Oslavanech připomíná smrt mladíka

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

11.5.2014

Smírčí kříž stál na místě, kde pytláka podle pověsti zardousil velký úhoř

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

10.5.2014

Obliba akordeonu v Blansku roste. I díky Vojtěchu Fojtovi

Blansko /MLADÉ TALENTY/ – Nepatří mezi nejznámější hudební nástroje, přesto v Blansku zažívá nebývalý rozmach. Řeč je o akordeonu. K jeho popularitě přispívá také osmnáctiletý Vojtěch Fojt z blanenské části Těchov. Hraje na něj jedenáct let. Na tamní základní umělecké škole, pod vánočními stromy i na koncertech. Dnes se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

5.5.2014

Sázava: kámen připomíná stříbrnou horečku

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

3.5.2014

Musilová: Na dráze rozhoduje především hlava

Blansko – /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Na kuželkářské dráze má už něco odházeno. A ve velkém stylu. V šestnácti nastoupila poprvé v reprezentačním dresu na mistrovství světa. A hned mezi dorostenkami vybojovala stříbro a bronz. Postupně přidávala z vrcholných akcí další medaile. V květnu může Zuzana Musilová z Blanska svou sbírku cenných kovů rozšířit na domácím světovém šampionátu v Brně. Mezi juniory. „Kuželky mě baví. Můj sportovní sen je zlato z mistrovství světa mezi jednotlivci. Ale když se daří celému týmu, je radost daleko větší, protože se o ni můžete podělit s více lidmi, " řekla Musilová.

26.4.2014

Nikola Šindelářová: Moderuji už od dětství

Blansko /MLADÉ TALENTY/ – Moderování společenských akcí, herectví, reportáže pro celostátní rádio a také podnikání. Nejen těmto aktivitám se věnuje čtyřiadvacetiletá Nikola Šindelářová, která vyrůstala v Ráječku. Už stihla také absolvovat akreditovaný moderátorský kurz v Praze a od září loňského roku studovala herectví ve Zlíně. Blanenští ji mohli vidět například jako moderátorku letošní valentýnské party pod šapitó v zámeckém parku. Blanenský deník Rovnost mladé umělkyni věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

20.4.2014

Kámen připomíná vraždu. Zabíjel pytlák

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

13.4.2014

V Libušíně zabila kdysi rána z pistole muže

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

12.4.2014

Když Dominik Pernica nehraje na bicí, dbá na úrodu brambor

Horní Lhota /MLADÉ TALENTY/ – Většina lidí má nějakého koníčka. Mnoho z nich se věnuje více zálibám zároveň. Občas značně rozdílným. To je případ Dominika Pernici, žáka Základní umělecké školy Blansko, který bydlí v místní části Blanska Horní Lhota. Úspěchy slaví ve hře na bicí nástroje i jako nadšený zemědělec. Vydařené úrodě brambor dává dokonce občas přednost. Tentokrát se představuje v pravidelném seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

6.4.2014

Kříž v Mořicích připomíná smrt dvou lidí

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT