VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Seriály

1.3.2015

Kámen poblíž křižovatky vypráví příběh řezníka, kterého zabil rozzuřený býk

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

28.2.2015

V patnácti letech zvládá hrát na tři nástroje. Na saxofon i mezi profesionály

Svitávka - Patnáctiletá Veronika Dražková ze Svitávky je nejmladší členkou orchestru RH Big Band. Hudba je největším smyslem jejího života.

22.2.2015

Masivní latinský kříž stojí na místě střetu švédských a rakouských hlídek

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

21.2.2015

Výškařský supertalent z Bořitova se blíží k dvoumetrové hranici

Bořitov, Brno - Sto devadesát jedna centimetrů. Výška urostlého muže. Přidat pár centimetrů a jste na horní hraně futer u dveří. Laťku v této výšce už atletka Michaela Hrubá z Bořitova přeskočila. Když se štíhlá blondýnka s dynamitem v noze odrazí, dokáže se bez problémů zhoupnout na obroučce basketbalového ko­še.

AKTUALIZOVÁNO
18.2.2015

Vlekař na sjezdovce? Všeuměl s vysílačkou

Hodonín u Kunštátu /NA DEN S…/ – Obloha bez mraků. Mírně pod nulou, upravená sjezdovka zalitá sluncem. Na čerstvém vzduchu, kafíčko, pokec s vyfintěnými lyžařkami. Pohoda. Je to opravdu tak? V dalším dílu seriálu Na den (s) si vyzkouším práci vlekaře. Jediné, z čeho mám hrůzu, je moje zručnost. Ta začíná a končí u výměny žárovky nebo namontování garnýže v pokoji.

15.2.2015

Tišnov: primátor zemřel při půtce s rejtary

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

14.2.2015

Brázdí vodu na jachtě. A patří mezi nejlepší

Boskovice /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Do plachet jachty se opírá vítr a loď ladně pluje po vodní hladině. Vypadá to jednoduše a elegantně, ale ten, kdo jachtu řídí, musí mít sílu a odvahu a respektovat vodu i vítr. Jak s tím jde dohromady útlá dívka? V případě devatenáctileté Terezy Šamšulové z Boskovic víc než skvěle. Jednu z nejlepších současných českých jachtařek v lodní třídě Laser 4.7 představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

8.2.2015

V Křižanově jsou hned tři křížové kameny

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

7.2.2015

Mladý fotbalista válcuje na turnajích soupeře

Vavřinec - Prestižní fotbalové kluby by měly zbystřit. Na Blanensku se nejspíš rodí nová vycházející hvězda. Alexandr Rek z Vavřince bude možná jednou slavný jako Santi Cazorla, Pedro nebo Toni Kroos. Ve svých třinácti letech umí kopat stejně levou jako pravou nohou.

1.2.2015

Myslivec zastřelil u hájovny záletného šafáře

Blanensko - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

31.1.2015

Plavec Milan Kučera sbírá medaile ve velkém

Olomučany - Jeden z nejlepších plavců republiky v kategorii jedenáctiletých. Takové označení si od trenérů za své výkony vysloužil Milan Kučera z Olomučan, který závodně plave za blanenský plavecký oddíl ASK Blansko. Nadějnému mladému plavci se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

25.1.2015

Andělská Hora: kámen připomíná popravu

Blanensko /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu dělá manželka Lea a kamarádi.

24.1.2015

Trtílek: Na zranění mám prostě velký pech

Blansko /SERIÁL MLADÉ TALENTY/ – Bleskurychlý náběh do vápna, klička, střela po zemi a gól. Za chvíli už mizí vytáhlý útočník v klubu oslavujících spoluhráčů. „Gól Blanska právě vstřelil Jan Trtílek," rozléhá se po stadionu FK Blansko z amplionu. Talentovaného fotbalistu z Blanska vyhlásili zástupci klubů v uplynulých dvou sezonách nejlepším hráčem okresu Blansko.

18.1.2015

Býkovice: tajemný kámen u opraveného mlýna

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

17.1.2015

Obrázek žiraf Lucie Šmídové zaujal i herce Jiřího Lábuse

Valchov – Poprvé v životě poslala svůj obrázek do významnější soutěže a hned ji vyhrála. Sedmnáctileté Lucii Šmídové z Valchova, která se svým pastelem žirafy a jejího mláděte loni na podzim zvítězila v celostátní výtvarné soutěži s názvem Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?, se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

15.1.2015

Freediving? Redaktorka vydržela pod vodou na jeden nádech přes dvě minuty

Brno – V sobotu ráno postává před potápěčskou prodejnou v areálu bazénu za Lužánkami skupina lidí. Někteří jsou upovídaní a uvolnění, jiní mírně nervózní a plní očekávání, k těm patřím já. Jako jeden z devíti účastníků se chystám absolvovat kurz freedivingu, tedy potápění na jeden nádech bez výstroje. V dalším díle seriálu Na den (s)…

11.1.2015

Havlíčkův Brod: zrádce Hnáta ukamenovali

Blanensko /FOTOGALERIE/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

10.1.2015

Valnohová: V kapele Veka jsem si splnila sen

Skalice nad Svitavou /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Vendula Valnohová ze Skalice nad Svitavou je frontmankou folkové kapely Veka. Na pódiích za mikrofonem zpívá, hraje na flétnu a cajon. Talentované zpěvačce se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost.

21.12.2014

Sedm křížů: místo zajetí zvolili vojáci smrt

Blanensko – /SERIÁL PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

20.12.2014

Sbírkou básní pomůže David Knésl nemocnému chlapci

Rájec-Jestřebí /SERIÁL MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Střípky lidské duše. Tak se jmenuje básnická sbírka Davida Knésla z Rájce-Jestřebí, která měla křest letos třiadvacátého listopadu v Rájci-Jestřebí. Obsahuje téměř šedesát básní a mladík na ní pracoval celý uplynulý rok. Vydáním knihy jeho tvorba nekončí, už totiž pracuje na další. Pětadvacetiletému básníku Davidu Knéslovi se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

14.12.2014

Sedláka zabil infarkt. Vídal zjevení v černém

Blanensko /PO STOPÁCH SMÍRČÍCH KŘÍŽŮ/ - V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

13.12.2014

Volejbalista Janků: Sen je reprezentace a angažmá v cizině

Letovice, Karlovy Vary /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ - Sportovní dráhu Davida Janků od malička rozdělovala síť. Ať už tenisová, nebo volejbalová. Přes léto tenis, přes zimu volejbal. V patnácti se však z antukových dvorců natrvalo přesunul pod vysokou síť a začal se naplno věnovat volejbalu. Na postu přihrávajícího smečaře si u soupeřů díky tvrdým útokům brzy zjednal respekt.

7.12.2014

Kamenný kříž v Bartulovicích připomíná vraždu

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

6.12.2014

Publikum nadějného řečníka Vavrince dobíjí energií a zklidňuje

Velenov – Nijak se nepřipravoval, a přesto vyhrál. Školní, okresní i krajské kolo řečnické soutěže Young Demosthenes. V celostátním kole pak skončil na druhém místě. Přitom se za talenta nepovažuje. Studentovi boskovického gymnázia Matěji Vavrincovi se věnuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

4.12.2014

Výroba gumových medvídků? Nejprve kotel, pak cvrkání, zjistil redaktor Rovnosti

Rohatec – Jsou žlutí, červení oranžoví i zelení. Gumové medvídky zná snad většina dětí. Také dospělí se jejich chutí nechávají zlákat. Cestu želé výrobků a dalších sladkých bonbonů přicházím poznat do rohatecké společnosti The Candy Plus Sweet Factory, která v letošním roce oslavila deset let od doby, co na Slovácku započala s výrobou. Dnes se Candy Plus řadí mezi největší výrobce cukrovinek v České republice. V dalším díle seriálu Deníku Rovnost Na den (s) se v rohateckém závodě stávám jedním ze čtyř set zaměstnanců předákem varny licí linky.

30.11.2014

Po stopách smírčích křížů: U Dvořiska se myslivci zastřelili kvůli dívce

Blanensko – V seriálu Blanenského deníku Rovnost Po stopách smírčích křížů přiblížíme putování Zdeňka Přibyla z Ráječka. Ten se cestám za nevšedními památkami věnuje posledních pět let a za tu dobu už dorazil, většinou na kole, téměř ke dvěma stovkám smírčích křížů a křížových kamenů. Doprovod mu na výpravách dělá manželka Lea a kamarádi.

29.11.2014

Věnuje hře na klavír několik hodin denně. Noty se naučila dřív, než uměla číst

Šebetov – Eva Grundová ze Šebetova si zamilovala hraní na klavír už jako dítě. Na tento hudební nástroj hraje šestnáctiletá dívka jedenáct let. Noty se naučila ještě před tím, než uměla číst. V současnosti je klavír jejím největším koníčkem i předmětem studia. Mezi své největší úspěchy řadí třetí místo v krajské soutěži. Blanenský deník Rovnost jí věnuje další díl seriálu Mladé talenty.

22.11.2014

Jiří Štěpaník: Na cyklistice je nejlepší možnost být venku

Sloup /MLADÉ TALENTY BLANENSKA/ – Většinu svého volného času věnuje Jiří Štěpaník cyklistice. Vytrvat při několikahodinových trénincích téměř každý den mu pomáhají jeho velké ambice i podpora rodiny. Sedmnáctiletého cyklistu ze Sloupu, který letos na mistrovství republiky v cross-
country skončil na patnáctém místě, představuje další díl seriálu Blanenského deníku Rovnost Mladé talenty.

19.11.2014

Na posedu myslivec i přespí. Vzbudí jej pes, vyzkoušel si redaktor Rovnosti

Račice-Pístovice – Toulky lesem s věrným psem, slušivé zelené oblečení s kloboučkem, napínavé lovy a skvělé jídlo z ulovené zvěřiny. Tak nějak jsem si jako dítě představoval, že vypadá práce myslivce. Později mi samozřejmě bylo jasné, že toho obnáší mnohem více. Ale o tom, co všechno myslivec dělá, jsem měl jen mlhavé představy.

17.11.2014

V dětství ho plavání nebavilo, teď Vencel vyhrává závody

Blansko – Dvaadvacetiletý Jan Vencel tráví ve vodě většinu svého volného času. Týdně v bazénu trénuje více než osm hodin a naplave v průměru čtyřicet kilometrů. V současnosti mladík závodí za ASK Blansko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT