Té se zúčastnila i Miluše Pospíšilová z Jedovnic. Ze semifinále, kde skončila na druhém místě, postoupila do celostátního finále, které ji čeká v říjnu.

O soutěži Eurobabička se Miluše Pospíšilová dozvěděla náhodou. „Dostali jsme od rodiny víkendový pobyt v lázních Teplice nad Bečvou. Před odjezdem se ke mně dostala brožurka s přehledem kulturních akcí, kde psali i o soutěži Eurobabička. Semifinále totiž mělo proběhnout v době naší lázeňské rekreace,“ popsala.

Na popud neteře se tedy přihlásila. „I když jsem se nikdy podobných soutěží neúčastnila, rozhodla jsem se to zkusit. Hrávala jsem v Jedovnicích ochotnické divadlo a myslím, že ani smysl pro humor mi není cizí. Domluvila jsem si schůzku s organizátorkou soutěže a šla zkusit semifinále,“ doplnila Pospíšilová.

Do soutěže se podle ní mohla přihlásit každá žena, která překročila padesátku a hlavně má vnoučata. „Organizátoři nejprve přemýšleli, že by omezili i horní věkovou hranici. Mnoho babiček, které mají více než šedesát let, ty mladší hravě strčí do kapsy, proto od toho upustili,“ dodala.

Na semifinálový večer se pracovnice blanenského úřadu práce nijak nepřipravovala. „Vůbec jsme nevěděli, co nás bude čekat. Připravit se tedy nijak nedalo. Nakonec celé klání trvalo přes dvě a půl hodiny a bylo poměrně náročné,“ zavzpomínala.

Šest semifinalistek soutěže se muselo totiž divákům v sále předvést své schopnosti v několika disciplínách. Představit se, odpovědět na záludné dotazy moderátora nebo například pantomimicky ztvárnit zadané úkoly. „Měla jsem předvést, jak bych reagovala, kdybych přistihla manžela při nevěře. Naštestí mám průpravu z divadla,“ zasmála se.

Přes sál plný lidí paní Pospíšilová trému neměla. „Atmosféra byla skvělá. My i diváci jsme si soutěž nakonec užívali,“ řekla. To, že získala stříbrnou příčku, ji ale překvapilo. „Vůbec jsem nečekala, že mě do finále vyberou,“ dodala trojnásobná matka a babička tří vnuků, pro kterou je na prvním místě rodina. „Všem babičkám přeji, aby se jim dařilo vychovávat v našich vnoučatech úctu k člověku a aby se dokázali radovat z maličkostí,“ zdůraznila.
Celorepublikové finále čeká Miluši Pospíšilovou v říjnu. Předchází mu ještě soutěž O nejsympatičtější babičku v hlasování na webových stránkách soutěže.

„Po příjezdu z lázní jsem manželovi zakázala o soutěži mluvit, ale samozřejmě se to nepovedlo. Celá rodina mě podporuje,“ podotkla adeptka na Eurobabičku, která zatím v internetové anketě o nejsympatičtější babičku vede.

Soutěž s názvem Eurobabička se letos koná již celkem potřetí. „Pořádáme ji proto, že babičky si za svoji práci ocenění a uznání bezesporu zaslouží,“ uvedl ředitel netradiční soutěže Vladimír Tauchman.