Dramatický okamžik prožil jeden z hrdinů Hrazdíra minulý pátek. „Šli jsme na pracovní schůzku a před Aposem jsme uviděli sedět na kraji požární nádrže mladou dívku,“ líčí osmadvacetiletý muž z Obůrky. Bylo mu podezřelé, že jednu svou nohu dívka utápí po kotník ve vodě. Najednou neznámá na Hrazdíru pohlédla a sklouzla dolů.


„Napadlo mě, že jde o sázku, ale nikde jsem žádnou partu lidí neviděl,“ pokračuje muž. Teprve, když se k nádrži rozběhl chlapec, který čekal na autobusové zastávce, došlo mu, že jde do tuhého.


„Běželi jsme k zábradlí. Ta dívka už byla pod hladinou,“ vypráví Hrazdíra. Neváhal tedy, sundal zimní bundu a skočil do ledové vody. „Skočil jsem tam po nohách, protože měřím sto devadesát a nevěděl jsem, jaká je tam hloubka,“ vzpomíná obchodní zástupce. Pod vodou však marně hledal dívčí tělo. Teprve na druhý pokus zjistil, že štíhlá neznámá je na dně nádrže a drží se drátů u vpústi. „Měla už i křeče, nemohla se pustit, navíc to oblečení na nás ztěžklo. Nemohl jsem ji vytáhnout,“ říká Hrazdíra, který se vynořil, chtěl zavolat o pomoc, ale byl tak ztuhlý, že nemohl promluvit. „Skočte za mnou někdo!“ Vyrazil nakonec ze sebe.


Ve vodě se tedy ocitl i jeho nadřízený. S námahou dostali společně dívku nad hladinu. „Měla modrý obličej,“ podotýká jeden ze zachránců. Ve vodě už nemohl udělat ani tempo, dostal křeče. Na břeh jim pomohl chlapec ze zastávky. Poté zkřehlou dívku donesli do tepla vrátnice Aposu. Policisté i záchranka byli na cestě, do Aposu přiběhl lékař z blízké ordinace. „Půjčil mi svou bundu. Klepal jsem se jako ratlík,“ dodává Hrazdíra. Dívka přežila. Hrazdíru vyléčila vana s horkou vodou a štamprle.