Díky její kráse ji ale znají lidé z plakátů po celých Čechách. “Nafotila jsem kalendář pro luxusní automobilovou značku LEXUS, ve Vídni zase reklamu na šperky, v Brně na Velké ceně jsem si vyzkoušela dělat hostesku jezdci Troy Bailyssovi ze stáje Ducati Xeror Team, dokonce jsem obdržela nabídku spolupráce pro příští rok na celou dobu seriálu. Také jsem fotila pro další obchodní firmy, jako například Freeport či Galerie Vaňkovka, to jsem pak byla na billboardech po celé republice,“ přiblížila sympatická dívka.


Modelku v ní nejprve viděly babička a maminka. Přihlásily ji proto do soutěže Topmodelka nového tisíciletí. Tehdy čtrnáctiletá dívka obsadila třetí místo. Tento úspěch už jí sice otevíral dveře do světa modelingu, ale přesto se nadále věnovala škole. Pak se ale zúčastnila kadeřnické soutěže, kam ji pozvala kamarádka. Zde si jí povšimla majitelka modelingové agentury. Tereza přijala její nabídku a naplno vkročila do světa modelingu. Musela změnit životní styl. „Jsem vázaná smlouvou, že se nemohu fyzicky změnit, účes či tetování – vše musím konzultovat s agenturou. Dokonce mně jednou kvůli mému tetování zrušilizakázku na reklamu na sprchový gel,“ vypráví. Její práce obnáší i časté cestování, pravidelně navštěvuje castingy v Miláně i ve Vídni. Nemá manažera, takže vše musí zvládnout sama. Má to ale svá pozitiva. Pořádně si tak procvičí jazyky. I to je jeden z důvodu, proč její aktivity podporuje i škola. „Máme dobré vedení, většinou mně vychází vstříc“, chválí školu.


A jak se připravuje na přehlídku? Dva dny před ní probíhá fitting, zkouší se oblečení a typově se přiřazuje k jednotlivým modelkám. Další den se cvičí choreografie. A v den „D“ přichází s desetihodinovým předstihem, aby se stihly všechny modelky nalíčit.
Na přehlídkách se Tereza také míjí s českými misskami či známými herci a moderátory. „Když se potkáme, tak se s nimi pozdravím, ale že bych byla jejich kamarádka, to ne,“ přiznává. Podle ní ale nejsou vztahy mezi modelkami špatné. „Určitě to není takové, jak se říká. Osobně jsem se s rivalitou nesetkala, vycházíme spolu,“ říká. Její práce přesto přináší negativa. Kvůli časovému vytížení nemá dívka mnoho přátel. „Nemám tolik času, abych se jim věnovala,“ mrzí ji.


Blanenská modelka přesto nyní považuje za důležité zvládnout maturitu a doufá , že i další studium na vysoké škole půjde skloubit s modelingem. Holkám, co se chtějí stát modelkami, vzkazuje: „Zkuste to, ničeho se nebojte a běžte do toho.“ „A maminky a babičky přihlaste své ratolesti. Třeba se tady příště bude psát o nich,“ dodává s úsměvem.