9.9.2007 11:34:13 sobota
Dnes jsem v Istambulu a nasávám jeho atmosféru. Zítra budu muset vyrazit brzo, abych se zase nedostal doprostřed šestiproudé dálnice, jako se me stalo když jsem prijížděl do Istanbulu. Je tady obrovská spousta lidi a turistů. Ubytoval jsem se snad v nejhorším hotelu, co tady může být. V pokoji je místo akorát na postel a 30 cm podél zdi na bágly. Hned jak se tady z toho blbince vymotám, tak se mě bude dýchat volněji.

Mám najeto 1.700 km. Dneska se učím zase chodit a moc mě to nejde. Opět se ozvala achylovka a vypadá to asi na zánět. Na kole se jen občas ozve, ale při chůzi je to horší. Jinak jsou Turci moc přátelští. Když jsem spal na jednom hřišti, tak mě tam vyhmátl, někdy kolem druhé v noci, místní hlídač. Odešel a za chvíli donesl v konvici čaje a sušenky. Pak jsme asi půl hodiny klábosili, než jsme jej vypařili. Tak sa majte. Já jdu sát a odpočívat, protože zítra mě opět čeká perný den.

Rechaive (Turecko),14.9.2007 20:31:56 pátek
Trochu jsem zpomalil, protože jsem dojel do kopců. Achilovka mě moc neomezuje, skoro ji necítím. Teď jsem v Rechaive, coz je asi 50 km od Erzincanu. Jsem hostem na místní policejní stanici. Nachystali mi postel a sprchu. Mám najeto zatím 2750 km. Denní minimum je 180 km a normál 200 km.

Už jsem poznal pravý turecký hamam. To jsou super lázně, kde se člověk můze kompletně umýt. Když lazebník viděl, že mám chlupy pod pažema, tak měl hrůzu v očích a hned mi donesl žiletku. Hnal mě, ať si tu hrůzu jdu oholit. Průplav je pro cyklisty zakázaný, tak jsem musel přívozem. Policajti jsou hrozně milí a nevědí, co pro mě dřív udělat. Tady v Turecku jsou uplně jiný klávesnice, musím každý písmeno hledat zvlášť.

Agri (Turecko) 17.9.2007 17:35:17 pondělí
Právě jsem dojel do Agri. Je to asi 100 km od Daobayazitu.
Když jsem odjížděl z Rechajive dostal jsem silny průjem a ten den jsem najel s vypětím všech sil 120 km a byl jsem na zkolabovaní. Naštěstí asi 12-tihodinový spánek to napravil a dnes jsem už neměl problémy.

Odpověď na dotaz ctitelek, které se po přečtění minulé zprávy dotazovaly, kde všude se holil: „Chtěli po mě, abych si oholil pod pažama a přirození. To jsem si teda neoholil.“

Aktualizováno:

Ararat (Turecko) 22.9.2007 16:06:23 sobota
Teď jsem toho moc nenašlapal, protože jsem se byl podívat na svět z vrcholu Araratu.
Dneska odpoledne jsem se vrátil a šlapat budu zas až zítra. Časově bych to měl stíhat ještě s 5denní rezervou. Proti průjmu jsem si koupil v Dogubayazitu prášky a ty na rozdíl od těch českých zabraly. Na kameře mám asi hodinu, ale co z toho bude použitelného, nevím. Ten solár jsem samozřejmě ještě nepoužil, protože se téměř neustále pohybuji v civilizaci.