„Verše do soutěže posílám asi deset let. Vždycky jsem něco tvořila a když jsem se o soutěži poprvé dozvěděla, rozhodla jsem se té možnosti využít,“ popisuje své dávné odhodlávání dvaatřicetiletá učitelka českého jazyka.


Literární soutěž Františka Halase pořádá Muzeum Blansko za podpory několika literárních osobností v čele s básníkem a překladatelem Ludvíkem Kunderou. Každoročně porota vybere a na slavnostním setkání ohodnotí díla několika autorů z celé republiky.


„Vždycky mám pocit radosti, když se jednou za rok můžu objevit v Blansku, sednout si mezi ty lidi a vnímat zvláštní atmosféru soutěže,“ popisuje své dojmy ze závěrečného večera Pulcová, která literární soutěž již několikrát okusila také z pozice vítěze.


Své verše poslala mladá žena i letos, kdy literární soutěž slaví pětatřicáté výročí. Porota se tentokrát představí v novém složení. Texty třiadvaceti autorů bude mimo jiné hodnotit Martin Stöhr, básník a redaktor literární revue Host. Čestnými hosty budou bývalí porotci Eva Nečasová, Marie Habešová či syn Františka Halase, rozhlasový publicista Jan Halas.


Jak obstála, se Pavlína Pulcová dozví již dnes, kdy od čtyř hod proběhne v prostorách Muzea Blansko slavnostní vyhlášení soutěže.