Mezi dvěma sty autory uspěla a získala deset tisíc korun. Díky výhře si o prázdninách dopřeje letní přípravu v Polsku. Mimo psaní skáče totiž na lyžích.
Svou povídku musela studentka septimy boskovického gymnázia napsat v angličtině a text neměl být delší než patnáct set slov. Porota pak hodnotila originalitu, celkový dojem a použití angličtiny.

„Nepsala jsem úplně klasický příběh, což zřejmě porotu zaujalo. Má povídka byla o mladému malíři, který sní o tom, že se oprostí od věcí, které jej tíží. Jednou v noci proto uteče, na útěku namaluje své nejkrásnější dílo a spáchá sebevraždu. Spíš než o děj mi šlo o zachycení atmosféry, snažila jsme se spíš zachytit pocity,“ uvedla nadějná autorka.

Do soutěže boskovická studentka hlásila letos už podruhé. „Zkoušela jsem to i loni, ale neumístila jsem se. Letos mě profesorka angličtiny opět na soutěž upozornila. Text jsem musela napsat do čtrnácti dnů. Pozvání do Prahy na vyhlášení nejlepších autorů mě překvapilo,“ dodala Trnečková, která se kromě psaní věnuje i sportu.

„Protože skáču na lyžích, chtěla bych se věnovat sportovní žurnalistice. Za výhru v soutěži jsem dostala deset tisíc korun, můžu jet v létě trénovat do Polska,“ svěřila se.

Mladí spisovatelé soutěžili ve třech kategoriích. Hana Trnečková, která v těchto dnech oslavila osmnáctiny, zvítězila v kategorii do sedmnácti let. Soutěž The Impac Young Writers Award probíhá v mnoha zemích světa, v České republice se konala podruhé. Vítězové jednotlivých kategorií získají cenu ve výši deset tisíc korun. Absolutní vítěz zamíří na slavnostní vyhlášení prestižní literární ceny do irského Dublinu.