V současné době pracuje v Praze, je náměstkem generálního ředitele České spořitelny.


Narodil se v roce 1958 v Boskovicích a žil tam do svých dvaceti let. O ekonomické kariéře však ve svém mládí nesnil. „Chtěl jsem být v Praze kvůli muzice a kulturnímu vyžití a ekonomika byla nejsnažší volba, proto jsem se přihlásil na vysokou školu ekonomickou,“ objasňuje Pavel Kysilka volbu svého povolání. V roce 1981 školu dokončil a zůstal v ní jako odborný asistent. Potom přešel do Akademie věd do ekonomického ústavu, kde ho ekonomika teprve začala více bavit. Nejvíc věcí se naučil právě tam, jako samouk. Pracoval v týmu například s Josefem Zielencem, Karlem Dybou, Tomášem Ježkem či Václavem Klausem.


„Po revoluci mi Karel Dyba nabídl místo poradce ministra pro hospodářskou politiku,“ říká Kysilka. Tenkrát se stal dokonce vedoucím týmu poradců. „Vždycky mě bavil management a práce s lidmi. Hledal jsem pozice, kde se dá spojit odbornost s manažerstvím,“ vysvětluje.
Pracoval ve Státní bance Československa a v roce 1992 dostal za úkol rozdělit československou měnu a zavést českou korunu. Byl jmenován viceguvernérem České národní banky a v této pozici setrval do roku 1999, kdy mu vypršelo šestileté volební období.
Pavel Kysilka zaváděl měny i v jiných zemích. „Byl jsem pomáhat v Iráku po invazi,“ vzpomíná. Působil tam jako konzultant irácké vlády a administrativy. „Pohyboval jsem se po poušti v neprůstřelné vestě a helmě, mezi vojáky,“ popisuje zážitky.


Na Boskovice má Kysilka hezké vzpomínky a rád se tam také vrací. „Boskovické gymnázium mi dalo dobrý základ vzdělání. Město také žilo kulturním životem a byla tam dobrá komunita sportovců,“ vysvětluje svůj nynější vztah ke kultuře a ke sportu. Má totiž rád hudbu, umí hrát na několik hudebních nástrojů – na housle, kytaru a klavír. A volný čas vyplňuje také sportem. Jezdí na kole, především po kopcích, má rád vysokohorskou turistiku. „Snažím se pravidelně jezdit do Himalájí,“ říká.


Výhodou hlavního města je podle něj možnost lepšího uplatnění a profesionálního růstu než v malých městech. „Praha poskytuje nejlepší možnosti dobrého zaměstnání a kulturního vyžití,“ dodává Kysilka závěrem.