Michal Babák z Blanska jako účetní ale chodí do divadla i na sportovní utkání. Na pódiu poznává své známé, taktéž na závodišti. Mezi jeho klienty totiž patří třeba herečka Chantall Poulain, motocyklový závodník Lukáš Pešek, golfový trenér Alan Babický, módní návrhářka Beata Rajská nebo plavkyně Yveta Hlaváčová.

„Mám rád lidi. Proto mě má práce naplňuje,“ tvrdí třiatřicetiletý muž, který po ukončení gymnázia pracoval ve společnosti, kde sháněl inzeráty, věnoval se poradenské činnosti a účetnictví. Pak se osamostatnil. „Slyšel jsem motto, že člověk musí mít štěstí na tři lidi v životě. Jeden je porodník, pak to jsou rodiče a třetí je účetní,“ usměje se Babák. Vlastní teď účetnickou firmu s kanceláří v Blansku i Praze.

Pro Babáka je účetnictví klišé. Snaží se je ozvláštnit. „Rád poradím svým klientům ve všem, co znám. Volají mi třeba, jaké mají přezout gumy, probíráme i tajnosti,“ říká muž s delšími vlasy. Je důvěryhodný. A důvěru si získal i tím, že mu věřili lidé, kteří ho doporučili dál.

Ve světě účtů se pohybuje skoro patnáct let. „Když jsem si zařídil kancelář v Praze, dostal jsem se přes známého k populární osobě, a pak to šlo dál a dál,“ vzpomene začátky svého úspěchu Babák. V současnosti spolupracuje nejen s obyčejnými podnikateli, ale i se sportovci či herci.

Hodně jej ovlivnila Chantall Poulain. „Je výborná kamarádka s obrovským srdíčkem a charismatem. Můj charakter ale také formovali byznysmeni, kteří jdou za svým cílem, třeba Josef Liška,“ říká Babák. Jeho klienti mu také přiblížili svět divadla nebo golfu. Babák však poznal i odvrácenou tvář svého zábavného povolání. Někteří lidé jej potřebovali, vyždímali a pak na něj zapomněli. „Vyzrál jsem, už nejsem takový střelec. Bude to ale i tím, že mám rodinu,“ míní energický muž.

Ten mnohdy sedí u počítače i do dvou hodin do rána. Muž, který je schopný vést rozhovor s novináři uprostřed pracovního procesu, si volno udělat dokáže. V těchto dnech se stará o dvouměsíčního syna. Se ženou čekají ještě dvojčátka.

Přesto všechno si Babák ještě nesplnil sen. Ani o to nestojí. „Kdybych si splnil sen, neměl bych sílu jít dál. Sen se neustále vyvíjí,“ přemýšlí muž. Do budoucnosti by si přál, aby zaměstnával víc lidí, aby se zvýšil obrat ve firmě a aby měl větší vliv. „Rád bych ale hlavně poskytl zázemí své rodině a kamarádům,“ tvrdí Babák s jistotou.