deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Ukrajinu navštívil američtí senátoři: Delegaci vedl lídr demokratické většiny Chuck Schumer, jednala s prezidentem Zelenským.
Kauza nemocničních zakázek může růst, řekl advokát: Obviněných může s postupem vyšetřování přibývat, uvedl Radek Ondruš. Zastupuje podnikatele, který se už přiznal.
Ukrajina tvrdí, že sestřelila ruské letadlo: Ministerstvo obrany Ukrajiny uvedlo, že šlo letoun A-50, který svou funkcí zhruba odpovídá AWACSu.
Rakouský exkancelář se dopustil křivé výpovědi: Soud uznal Sebastiana Kurze vinným v kauze, který přispěla k pádu jeho vlády, uložil mu podmínku.
Ukrajinští ministři přijeli na polskou hranici: Chtěli s protějšky od sousedů jednat o blokádách zemědělců, ti ale nepřijeli.
Pachatel chemického útoku utonul v Temži: Potvrdila to londýnská policie, která po muži víc než týden pátrala poté, co expartnerku těžce zranil žíravinou.
Italská premiérka bude jednat s Bidenem: Meloniová ho navštíví 1. března ve Washingtonu, potvrdil Bílý dům.
Podezřelá plavidla v Arabském moři: Britské obchodní loďstvo ohlásilo pozorování tří malých a jednoho většího plavidla v okolí LNG terminálu v Ománu.
Pyrotechnici zasahují v anglickém Plymouthu: Kvůli bombě z válečných náletů evakuovali 3 tisíce lidí. Pumu vyzvedli a odvezli k likvidaci na moře.
Sportovní soud potvrdil trest Rusku: Mezinárodní olympijský výbor byl v právu, když pozastavil členství Ruska pro porušení své charty, rozhodl tribunál.
Experti prověřují uhynutí orlů na Příbramsku: Po nálezu těl dvou dravců a také mrtvé lišky zjišťují, zda zvířata někdo neotrávil.
Fotbalová Sparta si pojistila nejlepšího střelce: Klub podepsal novou víceletou smlouvu se slovenským reprezentantem Lukášem Haraslínem.
Tržní hodnota nVidie výrazně stoupá: Při dnešním obchodování na burze přesáhla dva biliony dolarů (46,9 bilionu Kč).
Ostravská radnice pomůže proti menstruační chudobě: Na druhé stupně vybraných základních škol dodá zdarma dámské hygienické pomůcky zdarma.
Úřady daly Navalného matce ultimátum: Nutily ji souhlasit do tří hodin s tajným pohřbem, jinak prý syna pohřbí v lágru kde zemřel. Navalná odmítla.
Polský farmář čelí stíhání za plakát s Putinem: Policie ho viní z podpory totality a šíření nenávisti. Na traktoru měl výzvu ruskému prezidentovi, ať udělá pořádek.
Následky požáru domu ve Valencii: Úřady potvrdily smrt 10 lidí, hasiči prohledávají 14 pater vyhořelého činžáku, hledají další pohřešované.
Kapitánka italských fotbalistek končí: Sara Gamaová se dnes při přátelském utkání s Irskem rozloučí s národním týmem při svém 140. zápase.
Google vyvracel fámu ze sociálních sítí: Po bývalém Twitteru se rozšířilo tvrzení, že v srpnu skončí Gmail, firma potvrdila, že oblíbenou mailovou službu neruší.
Toyota svolává 280 tisíc aut: Japonská automobilka zjistila u SUV a dodávek na americkém trhu chyby v převodovce, auta mohou samočinně popojíždět.
Rodiště uctí britského rockera sochou: Na náměstí v Burslemu u Stoke on Trent může vzniknout plastika lídra kapely Motorhead Lemmyho.
Ukrajina vyšetřuje válečné zločiny: Generální prokuratura uvedla, že za od ruské invaze před dvěma lety zahájila prověřování ve 122 tisících případů.
Přistání na Měsíci zvedlo akcie: Společnost Intuitive Machines stoupla po úspěch jejího modulu Odyseus na burze o 40 %.
Italský prezident se zastal premiérky: Mattarella odsoudil počínání demonstrantů, kteří při pochodu v Římě spálili figurínu Melloniové.
Německo částečně legalizuje konopí: Parlament rozhodl, že od dubna smí lidé pěstovat až tři rostliny a držet 50 gramů marihuany.