deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Meteorologové zrušili varování před povodněmi: Hladiny Labe na dolním a částečně i středním toku, a Moravy v Olomouckém kraji zcela opadnou do nedělního poledne.
Ruská policie zadržela dva reportéry: Ti byli při moskevské akci žen zmobilizovaných vojáků, které požadují návrat svých manželů domů z války proti Ukrajině.
V Pásmu Gazy měly zemřít desítky tisíc lidí: Podle palestinských úřadů zabily izraelské síly od začátku války v Pásmu Gazy přes 29 600 lidí a více než 69 700 osob.
Labe zůstává na prvním povodňovém stupni: Vzedmutá hladina Moravy v Olomouckém kraji opadne dnes, uvedl ČHMÚ.
Aktivisté v Praze přelepili cedule: V ulici Ruská vylepili jména vězněných odpůrců a disidentů.
Papež František je nemocný: Dnešní setkání zrušil kvůli lehké chřipce, informoval Vatikán.
Ukrajina si připomíná dva roky od ruské invaze: První dáma Olena Zelenská připomněla zabité, zraněné a do Ruska odvlečené děti.
V Petrohradu upozornili na válku na Ukrajině: K pomníku ukrajinského spisovatele Ševčenka donesli květiny i seznam měst, kde mělo dojít k válečným zločinům.
Putinův režim je zrůdný: Dnes to prohlásil premiér Petr Fiala. Ruský vpád na Ukrajinu před dvěma lety označil za neopodstatněný.
Při nočním požáru zemřel člověk: Tragicky dopadl požár domu ve Veselí nad Moravou, informovali dnes hasiči.
Rusové okupují větší část Ukrajiny: Po dvou letech války se území ovládané Kremlem zvětšilo o zhruba 65 tisíc kilometrů čtverečních.
Po dálnici z Ostravy jel opilý kamioňák: Neskutečný hazard předvedl cizinec, který tento týden ráno s více než třemi promile alkoholu řídil kamion mířící po D35. Povinná vojna v Česku zatím není možná: Vojenskou službu nelze nastavit z ekonomických i politických důvodů, míní expert z Univerzity obrany.
Ukrajina se připojí k NATO: Není otázkou zda, ale kdy, řekl generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.
Británie a Francie podpoří Ukrajinu: Francouzský prezident Macron a britský premiér Sunak slíbili Ukrajině další podporu.
Kyjev si cení úsilí ČR: Ukrajina i přesto potřebuje co nejdříve další zbraně a munici, řekl ukrajinský velvyslanec při EU.
Policie našla šestnáctiletou dívku: Policisté ji poté předali do péče lékařů.
Francouzští zemědělci vtrhli na veletrh: Desítky lidí vtrhly do areálu zemědělského veletrhu, kam jen chvíli poté dorazil prezident Emmanuel Macron.
Studijní výsledky ovlivňuje psychika žáků: Na děti má vliv domácí zázemí, životní spokojenost a klima ve třídě.
Pátrání po seniorce: Hasiči i policisté od pátečního večera pátrání po ženě z Nového Města nad Metují.
Policie pátrá po nezletilé dívce: Policisté žádají o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Jičína.
Centrum pro oběti sexuálního násilí zažilo nápor: Sedm desítek klientek přijalo za první měsíc svého fungování první a zatím jediné specializované centrum v ČR.
Lidé měli větší zájem o menší byty: Mohla za to nižší dostupnost bydlení i nárůst cen.
Šojgu navštívil ruské velitelství na Ukrajině: Ruský ministr obrany provedl inspekci uskupení vojsk Střed.
V největší ruské ocelárně vypukl požár: Způsobily jej zřejmě bezpilotními letouny. Ukrajina i Rusko hlásí sestřelení dronů.