U Ludíkova se deset minut po půlnoci stala první dopravní nehoda v novém roce na jižní Moravě. „Auto tam skončilo v příkopu. Nikdo se nezranil. Hasiči auto vytáhli z příkopu a odvezli na odpočívadlo," sdělila mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Policisté zjistili, že pětašedesátiletý řidič osobního auta sedl za volant opilý. „V dechu měl 3,3 promile alkoholu," řekla k tomu policejní mluvčí Iva Šebková. Na autě vznikla škoda asi pět tisíc korun.

Když se boskovičtí hasiči vraceli od Ludíkova na základnu, našli v Boskovicích na cestě muže, který vypadal, že je zraněný. „Proto zavolali záchranku," řekla dále Pražáková. Záchranáři devatenáctiletého mladíka vyšetřili, ale ten žádnou péči nepotřeboval. „Byl jen opilý," doplnila k tomu Zuchová.

Další muž, kterého našli kolemjdoucí na ulici v Boskovicích, už nejevil známky života. „Jednalo se o pětačtyřice­tiletého muže. Přivolaný lékař na místě vyloučil cizí zavinění. Přesnou příčinu smrti určí pitva," uvedla policejní mluvčí.

Na Blanensku hasiči zasahovali ještě kolem půl druhé u požáru kontejneru v Adamově. „Kontejner kompletně shořel," řekla mluvčí hasičů.

Poslední den v roce nezaháleli ani zloději. V Letovicích se vloupali do rodinného domku. Vypáčili dveře a ukradli věci za více než pět tisíc korun. „V Boskovicích policisté na Nový rok dopoledne vyjížděli ke vloupání do restaurace," přiblížila Šebková.

Na celé jižní Moravě záchranáři o silvestrovsko-novoroční noci ošetřili patnáct lidí, kteří to přehnali s alkoholem. Někteří byli mladiství, nejmladší dítě mělo dvanáct let. „Téměř každý ošetřený pacient byl pod vlivem alkoholu," dodala Zuchová.