Požár zničil asi dva hektary lesa, který byl z větší části vykácený a připravený na výsadbu nových stromků. „Dohašujeme spáleniště a lopatami obracíme spálenou hrabanku. Vypadá to, že tady budeme hlídat do rána," řekl v pátek po šesté večer na místě Blanenskému deníku Rovnost velitel zásahu Erik Hořínek. Na stejném místě přitom hořelo už v úterý, kdy les vzplál při pálení klestí.

Páteční zásah navíc komplikoval špatný přístup k místu požáru. Les hořel totiž asi kilometr a půl od cesty mezi Bedřichovem a Černovicemi. Hasiči se tak k ohnisku požáru dostávali po bahnité cestě. „Byl to úplný tankodrom. K požáru to s vodou docela trvalo," řekl řidič jedné z hasičských cisteren Miroslav Brokl z jednotky olešnických dobrovolných hasičů.

O půl páté odpoledne na místo přivolali hasiči také vrtulník. Ten ale nakonec k zásahu nebyl potřeba. „Požár jsme měli pod kontrolou a vrtulník nakonec nebyl potřeba," dodal Hořínek.

Podle něj u požáru zasahovalo asi osmdesát lidí. Oheň zničil přibližně dva hektary lesního podrostu, hrabanky a drobných keřů. Začínal se ale šířit i na vzrostlé stromy. V prostoru, kde hořelo, v lesích hospodaří obec Hodonín, černovické lesní družstvo a obec Tasovice. „Mýtinu, na které hořelo v úterý, připravovala najatá firma na výsadbu nových stromů. Pálila tam klestí a od toho mýtina chytla. Jestli toto může být příčinou dnešního požáru, ale nechám na vyšetřovatelích," řekl František Jílek z černovického lesního družstva.

Hasiči tuto možnost nevylučují. „Příčina požáru je ale v šetření," řekl na místě vyšetřovatel hasičského záchranného sboru v Blansku Antonín Pivoňka.

Plamenů šlehajících z lesa si všiml i Jaroslav Zhoř z Černovic, který byl na místě požáru mezi prvními. „Díval jsem se z okna a viděl jsem kouř a tak jsem hned volal hasiče. Naštěstí se oheň podařilo zastavit. Takhle velký požár ale v Černovicích nepamatuji," dodal muž.