V horním patře je několik domácností stále neobyvatelných. „Zatím s manželkou a dětmi bydlíme u kamaráda v jednopokojovém bytě. Bude to asi na delší dobu, protože střecha na naší bytovce se bude muset dát pryč a udělat znova. Je rozřezaná, vazníky jsou spálené. To samé izolace, podhledy. Horní patro je neobyvatelné. Co šlo odnést, tak jsme zachránili, ale v bytě je spoušť. Čekáme na likvidátora od pojišťovny,“ řekl muž, který si nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho zná.

Do bytovky, kterou developer vybudoval na místě původního zchátralého objektu, se před rokem nastěhoval s přítelkyní také Daniel Orálek. Z pondělí na úterý přespali u přátel. „V bytě máme promáčený strop a saze. Kdy se vrátíme zpět v tuto chvíli nevím. Doma stále nejede elektřina. Nabídku ze strany města na náhradní ubytování jsme nevyužili. Ale dopadli jsme ještě relativně dobře, na to, co oheň mohl způsobit. Naštěstí se ho podařilo uhasit včas,“ dodal muž.

Adamovský starosta Roman Pilát Deníku řekl, že zatím žádná z postižených domácností o náhradní ubytování město nepožádala. „Policisté je na místě o této možnosti informovali. Zatím se na nás nikdo neobrátil. Na zmíněnou variantu jsme ale připravení a náhradní ubytování jsme obratem schopni zařídit,“ poznamenal Pilát.

Podle informací hasičů bylo poškozených celkem šest bytů z toho čtyři vážně. Prvotní odhad škody byl dva a půl milionu korun. Oheň však mohl zničit majetek až za 40 milionů korun. „Příčina požáru je stále v šetření,“ řekl v úterý mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Krátce před ohlášením požáru byli na střeše zmíněné bytovky dělníci. Měli pracovat na odvětrání budovy. Při požáru se jeden z nich nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů.