Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen ve 2.39 hodin a vzhledem k většímu rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Blansku, Pozořicích a v Lidické ulici v Brně, a dobrovolné jednotky z Bukoviny, Březiny a Jedovnic. Při příjezdu hasičů byla téměř polovina střechy domu v plamenech.

"Požár, který zřejmě vznikl v podkroví a rozšířil se na střechu, zasáhl plochu zhruba sedmdesát čtverečních metrů. Hasiči proti plamenům nasadili čtyři vodní proudy. K jejich zásobování zřídili kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u hydrantu v obci," sdělil tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Požár se podařilo lokalizovat přibližně před čtvrtou hodinou ráno. "Dohašování, při kterém bylo nutné rozebírat konstrukci střechy a podkroví, pokračovalo další více než tři hodiny. Oheň byl zlikvidován krátce po 7. hodině," doplnil Haid. Ke střežení požářiště na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů. Při požáru byli lehce zraněni dva obyvatelé domu. Oba přivolaní zdravotníci ošetřili na místě bez převozu do nemocnice.

Ve dvoupodlažním domě, užívaném jako rekreační chalupa, oheň zničil tři podkrovní místnosti s příslušenstvím a střechu. Přízemí domu částečně promáčela voda používaná při hašení. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření a požářiště dnes zkoumají experti HZS a Policie ČR. Škodu na půdní vestavbě se sádrokartonovou konstrukcí a zničené střeše vyšetřovatel předběžně odhadl na 350 tisíc korun, výše škody však bude teprve upřesněna.