Hořela stodola, která byla propojena s dalšími obytnými objekty. „Plameny pohltily stavení o rozměrech asi dvacet krát dvacet metrů. V místě zasahovaly čtyři profesionální jednotky hasičů a jedenáct dobrovolných jednotek. Na plameny jsme nasadili několik vodních proudů a vzhledem k velikosti zásahu rozdělil velitel prostor na tři bojové úseky,“ popsal situaci mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Přibližně po dvou hodinách už hasiči likvidovali pouze skrytá ohniska. „Zapojili se i do záchrany hospodářských zvířat ze zasaženého objektu a přemístili je do bezpečí mimo požářiště. K události proto vyjela také jednotka Brno-Přehrada, která se na záchranu zvířat specializuje,“ doplnil mluvčí.

V Kořenci hořela stodola a rodinný dům.
V Kořenci hořela stodola a dům: při zásahu se zranil hasič, škoda čtyři miliony

O zázemí a občerstvení zasahujících hasičů se postaraly jednotky dobrovolných hasičů vycvičené k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. „Disponují specifickým vybavením pro zabezpečení týlu zásahu. Využili jsme i speciální protiplynový automobil ze stanice Brno–Líšeň, který na místě měnil dýchací techniku,“ zmínil Mikoška.

Celý zásah se protáhl až do nočních hodin z důvodu dohašovacích prací a vyklízení uskladněného sena a slámy. Pomohli s tím také místní obyvatelé díky jejich těžké technice. Celková likvidace požáru zabrala necelých sedm hodin, místní jednotka prováděla dohled nad požářištěm ještě do pátečního rána.

Požár rodinného domu likvidovali hasiči v pátek v Šebetově na Blanensku.
V Šebetově hořel dům: požár poškodil střechu, škoda je 1,5 milionu

Záchranáři se v Šošůvce postarali v souvislosti s požárem o jednoho zraněného hasiče, spadla na něj část střešní konstrukce. Odvezli ho do brněnské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Vyšetřovatel požáru odhadl předběžnou škodu na devět set tisíc korun a uchráněný majetek za devět milionů. Příčina zůstává v šetření. „Pracujeme ale s verzí nedbalosti,“ shrnul Mikoška.