Hořet začalo v úterý kolem půl osmé večer. „Vyjeli jsme k hlášenému požáru v kuchyni nízké budovy v Bořitově na Blanensku. V době příjezdu první jednotky se již požár rozšířil do půdních prostor. Zasahující proti plamenům nasadili několik vodních proudů. K zajištění dostatku hasební vody v místě požáru nechal velitel zřídit v obci čerpací stanoviště,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Jak doplnil, událost si vyžádala dva lehce zraněné. Člověk, který byl v budově, když začalo hořet, se nadýchal zplodin. „Zasahující profesionální hasič se zranil na noze,“ upřesnil Venclovský.

Na soutoku potoka Palava a řeky Svitavy našel svědek v sobotu ráno mrtvého muže. Podle policistů nezemřel násilím.
Mrtvý muž v Blansku? Mezi lidmi se mluví o bodnutí, policie zranění nekomentuje

Na místě pracovalo o šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu za asi hodinu od příjezdu první jednotky. „Škoda byla předběžně vyčíslená na jeden a půl milionu korun. Včasným zásahem jednotky uchránily hodnoty za deset milionů. Jednalo se o požár budovy, kde byl uskladněný materiál,“ zakončil Venclovský. Konec zásahu byl asi deset minut po desáté hodině večerní.

Minulý týden ve středu hořela průmyslová hala v Letovicích na Blanensku. Lidský život si v posledních dnech vyžádal požár, který se rozhořel v rodinném domě ve Vracově na Hodonínsku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nová uzavírka v Blansku, řidiče omezují opravy kruhového objezdu ve Svitavské

Zdroj: Deník/Jan Charvát