V městské části Meziříčko zasahovalo dvanáct jednotek hasičů, vyhlásili druhý stupeň poplachu. „Velitel zásahu rozdělil prostor na čtyři úseky z toho dva se soustředily na likvidaci požáru, další na zásobování vodou z čerpacího stanoviště a poslední úsek zajišťoval týlové zabezpečení zasahujícím hasičům. S rozebíráním slámy pomáhala místní technika a také hasičský nakladač,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Jak se změnila židovská čtvrť za posledních zhruba sto let? To už zanedlouho zjistí Boskovičtí. Město totiž vydá stolní kalendář na příští rok, který bude mapovat proměnu této historické lokality.
Radní povolili zahrádku v boskovické židovské čtvrti. Instaluje tam zábrany

Požár dostali jeho kolegové pod kontrolu až před půlnocí. „Pokračovalo prolévání požářiště vodou, které skončilo asi půl hodiny po půlnoci," uvedl Mikoška.

Na místě byl také vyšetřovatel, který prověřoval i možnost úmyslného zapálení. Právě v této lokalitě u Letovic se v poslední době podle hasičů vyskytovala řada požárů. „Příčinu požáru vyšetřujeme. Škodu jsme předběžně odhadli na jeden milion korun. Při události se nikdo nezranil," doplnil mluvčí hasičů.