,, Protože průzkum ukázal, že jde o požár většího rozsahu, krajské operační a informační středisko na místo vyslalo profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích a Blansku a dobrovolné jednotky z Kuniček, Žďárné, Černé Hory, Bořitova, Sloupu, Rájce, Újezdu u Boskovic, Petrovic a Doubravice nad Svitavou. Hasiči vyjeli s 16 zásahovými vozidly, z toho se 12 cisternami," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Oheň se v silném větru rychle šířil a zasáhl plochu 1,5 hektaru lesa. Hasiči proti plamenům ze tří stran postupně nasadili osm vodních proudů.

K jejich zásobování v obtížně přístupném, svažitém terénu zřídili kyvadlovou dopravu vody od tří čerpacích stanovišť u hydrantu v Doubravici nad Svitavou, u rybníku v Kuničkách a u lesního rybníku Domanka. Při velkém pohybu požárních vozidel policisté usměrňovali dopravu na příjezdových komunikacích.

,,Požár se podařilo krátce před čtvrt na 5lokalizovat, dohašování řady lokálních ohnisek hasiči ukončili v 8 hodin večer. Ke střežení požářiště na místě zůstala jednotka dobrovolných hasičů," uvedl operační důstojník hasičů.

,,Příčina vzniku požáru je v šetření. Způsobenou škodu na mladém i vzrostlém porostu pracovníci podniku Lesy ČR původně vyčíslili na 100 tisíc korun, po podrobnější kontrole požářiště odhad zvýšili na 150 tisíc korun," dodal Jaroslav Haid.