K požáru vyjeli hasiči v půl šesté večer. „Oheň vznikl v místnosti v prvním patře, postupně se rozšířil do podkroví a na střechu. Nakonec zničil více jak třetinu objektu,“ přiblížil okolnosti mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Hasiči oheň zlikvidovali po osmé hodině večerní. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Blanska a dobrovolníci z Lipůvky, Kuřimi, Vranova a Lažan.

V pondělí zničený penzion podrobně prohledali experti. ,,Vyšetřovatelé odebrali vzorky, které budou podrobeny analýze v laboratořích. Požářiště prohledal i policejní pes cvičený na detekci hořlavých kapalin. Přesnou příčinu vzniku požáru hasiči a policejní experti zřejmě určí až na základě výsledků laboratorních analýz,“ dodal Jaroslav Haid.

Škodu způsobenou požárem, kterou vyšetřovatel v průběhu zásahu u požáru předběžně odhadl na částku převyšující milion korun, v pondělí majitel objektu vyčíslil na pět a půl milionu korun. ,,Penzion se dvaceti pokoji, který do poloviny loňského roku sloužil jako ubytovna zahraničních dělníků, nebyl v posledních měsících využíván,“ doplnil Haid.

Hynek Skoták

Michaela Winklerová