Začínají ve čtvrtek dnem pro odborníky, od pátku jsou otevřené pro všechny. Města z Blanenska lidé najdou ve stánku Jihomoravského kraje. „Ve čtvrtek a v pátek region přiblížíme turistům společně s Boskovicemi, Rájcem-Jestřebí, Letovicemi a Velkými Opatovicemi,“ řekla vedoucí blanenského informačního centra Blanka Martina Hejčová. Na Regiontouru město představí také propagační spot. „Podíleli jsme se na nové turistické mapě regionu, která představuje návštěvnické cíle Blanenska a Boskovicka,“ doplnila Hejčová.

Ilustrační foto
Nemocnice lákají sestry: na levný byt i dopravu zdarma

Boskovičtí se na veletrhu zaměří na Sportpark, v létě otevřené centrum pro terénní a rekreační cyklistiku. Nebudou chybět ani zástupci Slavkova a Bučovic z Vyškovska, kam míří turisté na známé zámky. Příchozí se dozvědí i o lokalitě Ždánický les a Politaví.

Představí se na veletrzích∙ Ve stánku jihomoravského kraje budou zástupci Blanska, Boskovic, Rájce-Jestřebí, Letovic a Velkých Opatovic.
∙ Boskovičtí sází na Sportpark. Turisté se seznámí také s projektem singletrailových stezek v okolí Jedovnic (na snímku).
∙ Známé zámky přiblíží zástupci Slavkova a Bučovic, stejně jako oblast Ždánického lesa a Politaví.
∙ Moravský kras je v expozici Správy jeskyní České republiky.


V posledních letech se na stánku Jihomoravského kraje prezentoval také Vyškov. Letos tam jeho zástupce lidé nepotkají. „Samostatný stánek se nám ekonomicky nevyplatí a letos na tom krajském nezbylo místo,“ vysvětlil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

To potvrzuje i Jiří Kučera z blanenské radnice. Od vlastního stánku, který na veletrhu město mělo společně s Boskovicemi a pivovarem z Černé Hory, Blanenští už dávno upustili. „Vyšel na sto tisíc korun. Za pult zaplatíme částku do pěti tisíc. Je pro nás výhodnější investovat do webových stránek, které si prohlédne nesrovnatelně víc lidí,“ tvrdí Kučera.

Veletrhy na výstavišti tradičně doplní festival cestovatelských filmů Go Kamera. Letos bude zaměřený na Východní Afriku. Do Brna se tak chystá například blanenský cestovatel Milan Daněk. „Láká mě projekt Nomádi. Je o lidech, kteří cestují po světě například v obytných vozech,“ řekl Daněk.

Výstaviště letos nabídne návštěvníkům mnohem víc zážitků než v předchozích letech. „Nově se veletrhy rozšířily i do pavilonu F. Zájemci si v něm vyzkouší nebo ochutnají různé formy dovolené,“ nastínil ředitel veletrhů Miloň Mlčák.

V pavilonu F si milovníci cyklistiky prohlédnou historická kola, fanoušci lodí si zase projdou jachtu, sportovní nadšenci mohou zdolat speciální lezeckou stěnu.

Kromě zážitků v pavilonu F najdou lidé i tradiční expozice různých měst a zemí v pavilonu P. Nově se na veletrzích představí Kuba a Dominikánská republika, k vidění budou expozice Maďarska, Rakouska nebo Chorvatska.

Ilustrační foto
Blanenská nemocnice získala nové CT. Pomůže také v boji s mrtvicí