Vánoční i mikulášské cukrovinky nabízejí už téměř všechny supermarkety v Blansku. „Myslím si, že je to poměrně brzy. Já tyto věci plánuji nakupovat až v prosinci," řekla například Irena Doleželová z Blanska.

Již v září se objevily vánoční cukrovinky v prodejnách Kaufland. Lidé se mohou na Vánoce předzásobit i v Bille. „Od minulého pondělí nabízíme zákazníkům vánoční cukroví, jako jsou například různé figurky nebo i adventní kalendáře," upřesnila Aneta Kocmanová z prodejny.

Už přes týden se dá vánoční zboží nakoupit v blanenském Penny Marketu. „Zákazníci u nás mohou pořídit figurky na Mikuláše i například adventní kalendáře," sdělila Jitka Chmelová ze zákaznického servisu.

Supermarket Albert plánuje odstartovat prodej svátečních cukrovinek tento týden. V Lidlu tento sortiment zatím nenabízejí. „Počítáme s tím až za několik týdnů, nabídku budeme postupně rozšiřovat. Před Vánocemi pak budeme nabízet tradiční vánoční zboží, které bude možné využít i jako dárky," řekla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Někteří cukráři už také nabízejí možnost objednat si vánoční cukroví. Například Kamila Musilová z Blanska přijímá objednávky na kakaové, sněhové, ořechové, ale i linecké cukroví.

V blanenské cukrárně Severka se tím ještě nezabývali. „Budeme to řešit až v listopadu. Možná ale budeme nabízet jen řezy a pečení drobného vánočního cukroví přenecháme soukromnicím," uvedla vedoucí cukrárny Vilma Novotná.