Rozšíří se tak výběr zboží, které zákazníci v nákupním areálu na ulici Otakara Kubína pořídí. V Kauflandu samotném už jsou kromě potravin i obchůdky s tabákem, lékárnou, řeznictvím nebo květinářstvím. Nová přístavba, která leží na ploše dvou a půl tisíce metrů čtverečních, nabízí prostory pro čtyři další obchody. Budou tam dva obchody s oblečením, jeden s obuví a další s drogistickým zbožím.

Společnost Intercora, která nechala obchodní dům postavit, navíc plánuje druhou etapu projektu. Jakmile sežene nájemce, je připravená okamžitě zahájit stavbu pátého obchodu.

„Stavba obchodního domu začala na jaře. V březnu jsme udělili stavební povolení," řekl vedoucí odboru výstavby boskovického úřadu Slavoj Horečka.

Podle společnosti Intercora je po půlroce stavba dokončena a připravena na slavnostní otevření. Sousedství s Kauflandem, který je v provozu od letošního února, přitom není žádná náhoda. Budovu supermarketu mu totiž pronajímá stejná společnost. Firma Intercora tak rozšiřuje svůj nákupní areál v Boskovicích. Velmi podobný, včetně supermarketu, mohou zákazníci najít i v severní části města Blanska.

ONDŘEJ EKL