Kozí farmu v Šošůvce spravují už dvaadvacet let. Z mléka vyrábějí sýry a tvaroh. O tom, že jsou jejich výrobky oblíbené a kvalitní, svědčí nedávné ocenění Regionální potravina Jihomoravského kraje 2012. Farmáři jej letos získali za svůj sýr Sedlák. „Je to archivní sýr eidamského typu, který zraje šest týdnů. Postupně se nám podařilo perfektně vyladit jeho chuť. Výrobní postup je ale rodinným tajemstvím," vysvětluje Jan Sedlák. Manželé si ocenění velice váží.

Stádo dojných a kašmírských koz se pět hodin denně pase na louce, kde je hlídá pastevec a pes. Na chodu hospodářství se podílí i dcera se synem. „Manželka s dcerou se starají o mlékárnu, výrobu a balení sýra. My se synem se věnujeme zvířatům a půdě," popisuje farmář s tím, že rod Sedláků v Šošůvce chová hospodářská zvířata už přes dvě stě let.

Zákazníkům nabízejí přírodní i ochucené čerstvé kozí sýry, brynzu, tvarohy a pasterované i kefírové mléko. „Hlavně ženy teď v létě rády sáhnou po ochuceném sýru s bazalkou nebo olivovým olejem," říká Sedlák.

Výrobky jsou k dostání v prodejnách zdravé výživy, v sýrárnách a vinárnách. „Objíždíme i okolní farmářské trhy. Pro sýry si také lidé mohou přijet přímo k nám," zve farmář.

Dveře farmy jsou otevřené pro každého návštěvníka Moravského krasu. „Pro dvacetičlenné skupinky pořádáme exkurze. Návštěvníci si prohlédnou stádo, ochutnají naše sýry. Z hygienických důvodů je ale nevpouštíme přímo do výroby," dodává Sedlák, který je původní profesí veterinář.

VERONIKA MACHOVÁ