Zájem o brigádníky do prodejen potvrdil i mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperl. „Brigádníky stále sháníme. Uchazečům doporučuji, aby v případě zájmu kontaktovali příslušnou prodejnu. Blanenskou nebo boskovickou," uvedl Šperl.

Aktuálně hledá Kaufland v Blansku brigádníky na noční inventury, do lahůdek nebo k pokladnám. V prodejnách ale mají zájem i o jiné pozice. Na plný nebo kratší úvazek potřebují i prodavačky nebo prodavače. V boskovické pobočce kromě toho také pokladní nebo pracovníky v lahůdkách.

Sezónní pracovníky shánějí také prodejny Albertu v Blansku, Boskovicích, Letovicích a Adamově. „Jde především o doplňování a kontrolu kvality zboží, práci na pokladně a za obsluhovanými pulty," popsala mluvčí Albertu Barbora Vanko. Brigádníci by měli být především ochotní pracovat v různých směnách. Dalšími předpoklady jsou zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost.

Řetězec Lidl na svých internetových stránkách neustále aktualizuje přehled pracovních nabídek. Zájemci se mohou o potřebě nových pracovníků informovat v konkrétní prodejně. „Nejvíce zaměstnanců hledáme ve větších městech, protože tam máme nejvíce prodejen. Brigády nabízíme především na pozice pokladní, prodavač nebo skladník," uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá s tím, že nyní mají ve všech regionech brigádníků dostatek.

Menší zájem o krátkodobá zaměstnání pozorují i personální agentury. Pracovní agentura Advantage Consulting sice nezprostředkovává brigády, vedoucí brněnské pobočky Martina Látalová o trhu ale přehled má. „Co mám informace, tak zájem brigádníků je skutečně menší než v předchozích letech," podotkla Látalová.

Podle ní je to také způsobeno tím, že je nyní hodně nabídek práce. Absolventi tak často mají po prázdninách domluvenou práci na hlavní pracovní poměr. „Brigádu proto nehledají a raději si užijí léto," dodala Látalová.

Rekordně nízkou nezaměstnanost potvrdil i úřad práce. „V současné době činí podíl nezaměstnaných osob na Blanensku 4,7 procenta. Oproti stejnému období předcházejícího roku je to pokles o 0,8 procenta," uvedl vedoucí oddělení trhu práce blanenského pracoviště úřadu Jiří Dvořák.

MARTIN DLOUHÝ
VERONIKA JELÍNKOVÁ