Firma bude vymazána z insolvenčního rejstříku. „Navzdory insolvenčnímu řízení jsme vyráběli a dodávali naše výrobky v objednaném množství, kvalitě i termínu. Teď budeme mít volnější ruce například při investicích do výrobního zařízení. Chceme také vylepšit energetickou a bezpečnostní stránku našeho podniku," uvedl jednatel společnosti Zdeněk Tužička.

Podnik s třistaletou tradicí, dříve známý pod názvem DSB Euro, se za bývalého vedení dostal do mnohamilionových dluhů. Krajský soud v Brně letos v lednu vyhlásil jeho úpadek. Podle mluvčí soudu Simony Peškové se zvažovalo, jestli na firmu vyhlásit konkurz, nebo schválit její reorganizaci. Soud zvolil druhou možnost. „Souhlasili s ní i věřitelé. Soud schválil reorganizační plán, který společnost předložila, začátkem září," upřesnila Pešková.

Společnost nastavila nový systém mezd a motivační systém odměn. Práce je rozdělena na čtyři oblasti – tuzemsko, zahraničí, modelárna a umělecká litina, kterou firma obnovila. Zaměstnává kolem tři sta padesáti lidí. „Největším tahounem je výroba komponentů pro automobilový průmysl," dodal Tužička.