Podnik s třistaletou tradicí, dříve DSB Euro, se přitom za bývalého vedení dostal do mnohamilionových dluhů. Krajský soud v Brně letos v lednu vyhlásil jeho úpadek. Podle mluvčí soudu Simony Peškové se zvažovalo, jestli na firmu vyhlásit konkurz nebo schválit její reorganizaci.

Soud zvolili druhou možnost. „Souhlasili s ní i věřitelé. Soud schválil reorganizační plán, který společnost předložila, začátkem září," upřesnila Pešková.

Minulý týden se podle Tužičky konal soud, kterého se účastnili i věřitelé. „Líčení dopadlo pozitivně. Mým cílem je, aby naše společnost byla do konce roku vymazána z insolvenčního rejstříku," řekl Tužička. V insolvenčním řízení se o pohledávky přihlásilo sto třicet šest věřitelů s částkou přes 184 milionů korun.

Společnost nadstavila lepší systém mezd a motivační systém odměn. Práce je rozdělena na čtyři oblasti – tuzemsko, zahraniční, modelárna a umělecká litina, kterou firma obnovila. Ernst Leopold zaměstnává zhruba tři sta padesát zaměstnanců a plánuje jich ještě přijmout kolem pěti až deseti. „Výroba již funguje ze sta procent. Největším tahounem je výroba komponentů pro automobilový průmysl," dodal Tužička.