Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Masáž s popovídáním

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Jihomoravský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: I u nás pohodově, „Bradavková válka”, Nová zahrada - lepší zázemí pro veřejnost a Navzdory větru, dešti, vždy jsme u vás.

Prvním je Centrum sociálních služeb Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova s projektem I u nás pohodově. Centrum mimo jiné spravuje i Dům s pečovatelskou službou se 70 byty. Většina seniorů nemá peníze, aby si kromě základních služeb mohli dovolit další věci, jako je třeba návštěva rehabilitačního centra či masáž. Proto jim chtějí pořídit masážní křeslo.

„Myslíme, že by to pro ně bylo veliké zpříjemnění jejich pobytu u nás. Někteří jsou již málo pohybliví, proto pro ně bude posezení v pohodlném masážním křesle opravdu pohodová chvilka,” říká Jana Trnečková z Centra. Pokud se podaří sehnat více financí, pořídí křesla dvě, aby si spolu mohli při masáži i popovídat.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.