„Kvalifikovaná obsluha těchto strojů je v blanenském regionu jednou z nejvyhledávanějších pracovních sil. Projekt byl specifický tím, že se snažil vyhovět místním potřebám místních zaměstnavatelů ve strojírenství ,“ vysvětlil ředitel institutu Jan Marek.
Dvou běhů kurzu, který právě skončil, se zúčastnilo dvacet lidí. „Pětaosmdesát procent účastníků kurzu už našlo zaměstnání. V evidenci máme ještě tři z nich, ale ti už jednají o získání práce a dá se předpokládat, že ji najdou,“ uvedla ředitelka úřadu práce Jitka Lorková.
Absolventem kurzu je i vysokoškolsky vzdělaný Alois Věžník. „Kurz mi určitě pomohl k nynějšímu zaměstnání, kde mohu uplatnit získané poznatky. Pracuji jako lektor rekvalifikace obsluhy CNC strojů ve firmě v Brně. Náhoda přeje připraveným,“ míní muž.
Metře Blansko ale projekt nakonec problém s nedostatkem těchto kvalifikovaných zaměstnanců nevyřešil. „Projekt má určitě význam, ale pro nás bohužel moc efektivní nebyl. Téměř nikdo z těch vyškolených lidí k nám totiž nepřišel pracovat,“ postěžoval si personální manažer Metry Vratislav Zouhar. Podle něj je třeba udělat analýzu toho, co na to mělo vliv. Metra by okamžitě potřebovala šest až osm pracovníků na obsluhu CNC strojů.